اخبار مرتبط

جماران شکایت های ناکام از کریمی قدوسی را بررسی می کند؛

دیدار اعضای فراکسیون امید با رییس دولت اصلاحات جلسه امروز مجلس شورای اسلامی را به حاشیه کشاند.

به گزارش جماران، زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با  رییس دولت اصلاحات که به تعبیر او باغی بر انقلاب نامیده شده را حمایت از طغیان دانست و گفت: انتظار می رود نمایندگان منافع ملی را بر منافع گروهی و جناحی ارجح دانسته و همراهی لازم و کافی با آرمان های امام عزیر و رهبری گرانقدر انقلاب داشته باشند ضمن آنکه از دستگاه های نظارتی انتظار اقدام مقتضی می رود.

محمدعلی وکیلی در نشست علنی امروز مجلس، در تذکر شفاهی نسبت به نطق محمدمهدی زاهدی که دیدار جمعی از نمایندگان با رئیس دولت اصلاحات را خلاف منافع ملی قلمداد کرده بود، گفت: پیرامون آنچه آقای زاهدی در نطق خود نسبت به تعداد قابل توجهی از همکاران در قالب قضاوت غیرمنصفانه بیان داشت و ادعای اینکه دیداری که توسط این نمایندگان انجام شده را خلاف منافع ملی قلمداد کرد، باید بگویم خلاف منافع ملی آنجایی انجام شد که با تنگ نظری و فتنه نمایی بخش مهمی از سرمایه‌های انسانی کشور را به حاشیه بردید.

نماینده مردم تهران، ری، پردیس، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خلاف منافع ملی آنجایی انجام گرفت که رئیس جمهور 8 ساله‌ای همچنان در گوشه و کنار کشور حرکت می‌کند و سفر و سخنرانی آزاد دارد و تمام مرزهای رسمی کشور را زیر سوال می‌برد اما کسی معترض نمی‌شود و نه رئیس جمهوری که با نجابت سال‌هاست در گوشه‌ای نشسته و جز دعوت به وحدت، رحمت و تبعیت سخنی بیان نکرده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: خلاف منافع ملی وقتی اتفاق می‌افتد که زبان تهدید برای نمایندگان به کار ببریم.

در این حین مجتبی ذوالنورینماینده مردم قم با حضور در جایگاه هیات رییسه سخنان وکیلی را قطع کرد و با صدایی بلند می‌گفت نماینده باید بی‌طرف باشد شما طرفدارای از دولت می‌کنید. خاتمی خون ریخته است.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نیز س گفت: تذکری که آقای وکیلی دادند وارد است، آقای خاتمی ممنوع الملاقات نیست.ایشان ممنوع التصویر هستند که خود این موضوع مبنای قانونی ندارد.

علی مطهری رئیس جلسه علنی مجلس  اظهار داشت: نطق آقای زاهدی توهین به برخی از نمایندگان بود که آقای وکیلی به آن جواب داد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

جماران شکایت های ناکام از کریمی قدوسی را بررسی می کند؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.