احمد همتی عصر شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در سالن غدیر استانداری افزود: سخنرانی‌ها در مجامع عمومی از سوی برخی از شخصیت‌هایی که دارای تریبون هستند باید با واقعیت‌های جامعه هم‌خوانی داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: نبود هماهنگی و واقعیت در بین مطالب در برخی تریبون‌های عمومی و خصوصی با شرایط حاکم بر جامعه شرایط را برای اختلاف نظر و جدایی و دل زدگی مردم از مسئولان فراهم می‌کند.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روحانیان و افرادی که در مساجد تریبون دارند برای بیان نکات مهم در ارتباط با مسائل کشور با مسئولان و مدیران گفت و گو کنند و با همدلی و هماهنگی می‌توان برای توسعه کشور اقدام کرد.
همتی اضافه کرد: در بعضی موارد شاهد هستیم کارشناسان فرهنگی در معنای عام با سیاستگذاری‌های فرهنگی که از سوی برخی مسئولان انجام می شود اختلاف نظر دارند که باید این موضوعات با هم‌فکری و افزایش گفت و گوها برطرف شود.
وی تصریح کرد: توجه به رویکردهای علمی و بهره‌گیری از نخبگان فرهنگی برای سیاست‌گذاری کلان در بخش‌های مختلف کشور را به توسعه نزدیک تر می‌کند.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیان رویکردهای تخریبی از مسئولان و مدیران در سخنرانی‌ها در کلان ضربه به کشور است که باید خطیبان و سخنرانان با توجه به وحدت جامعه به رویکردهای همگرایی در سخنرانی توجه کنند.
در این آیین حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان و چند تن از مدیران کل و مسئولان بخش فرهنگ استان حضور داشتند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، به منظور شرکت در آیین افتتاح مرکز پژوهشی حوزه علمیه خواهران در سمنان، بازدید از حوزه‌های علمیه خواهران در سراسر استان و حضور در نشست فصلی مدیران حوزه‌علمیه خواهران استان ۲ روزه به این استان سفر کرده است.
استان سمنان دارای هشت حوزه علمیه خواهران است که بیش از ۵۰۰ طلبه در مقاطع عمومی و تخصصی مشغول به تحصیل هستند.
بیش از ۱۰۰ هزار طلبه خانم در سه سطح مختلف در بیش از ۵۰۰ مدرسه حوزه‌ علمیه سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند و بیش از ۸۰ هزار طلبه خانم از حوزه‌های علمیه کشور دانش آموخته شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.