مهدی نوروزی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توجه به آسیب‌های پیدا و پنهان حوادث کار می تواند کارگران را نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی و خانوادگی در ارتباط با ایمنی در انجام کارها هوشیار کند.

وی خاطر نشان کرد: به طور عمده اتفاق‌های روحی و جسمی بعد از حوادث کار دلیل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خواهد بود و با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مربوط از جمله تامین اجتماعی در پرداخت مستمری و دانشگاه علوم پزشکی در درمان رایگان معلولان جسمی می توان زندگی فردی و خانوادگی افراد از این دست را مدیریت کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: توجه به مقوله ایمنی و رعایت نکات بهداشتی حلقه فراموش شده در فعالیت‌های روزمره کارگران است که کارفرماها برای آگاهی بخشی در ارتباط با این مسایل با برگزاری کلاس‌های آموزشی مراتب را به کارگران آموزش دهند.

نوروزی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی با کارفرماها و نمایندگان کارگران به منظور توجه به رویکردهای علمی و ایمنی به حوادث کار می‌تواند سلامت اجتماعی کارگران را تضمین کند.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون حوادث کار در استان سمنان ۱۲ فوتی و ۱۰۰ مجروح برجا گذاشت در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب چهار و ۱۲۰ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: حمایت از خانواده‌هایی که سرپرست خودشان را به دلیل حوادث کار از دست داده اند در اولویت باشد و با پشتیبانی‌های همه جانبه می‌توان زندگی آبرومندانه را برای این قشر از جامعه تدارک دید.

حادثه ناشی از کار، اتفاق یا پیامدی است که در جریان انجام کار پدید آمده و با صدمات شغلی مرگبار یا غیر مرگبار همراه است.

پنج اداره پزشکی قانونی استان در شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهدیشهر فعال است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.