خلیل دلپاک روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افراد سودجو با پرداخت وجه به زائران یا به بهانه‌های مختلف تصویر کارت ملی و یا گذرنامه را طلب می کنند که در این گونه موارد احتمال کلاهبرداری و سوء استفاده از شماره ملی و شماره گذرنامه وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: زائران قبل از اعزام به پیاده‌روی اربعین حسینی در کلاس‌های آموزشی که در موکب و مساجد شهرها و روستاها برگزار می شود شرکت کنند و به مسایل ایمنی، امنیتی و آموزشی در این آیین معنوی توجه ویژه داشته باشند.

مدیرحج و زیارت استان سمنان ادامه داد: بعضی از دشمنان اسلام و مذاهب اسلامی شاید در آیین اربعین حسینی به دنبال تفرقه‌انگیزی باشند که زائران باید نسبت به این موضوع ها هوشیار باشند.

دلپاک تصریح کرد: اگر در موکب‌هایی که مباحث ایران و عراق و شیعه و سنی با محوریت کینه‌توزانه در جریان است زائران از خوردن و آشامیدن و اسکان در این مکان‌ها خودداری کنند.

وی اضافه کرد: براساس آخرین آمار امسال بیش از ۱۸ هزار نفر از استان سمنان با نام‌نویسی در سامانه سماح در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می کنند.

مدیرحج و زیارت استان سمنان گفت: با رعایت نکات آموزشی و امنیتی ، ایین اربعین حسینی در سال جاری پرشورتر از سال‌های آینده برگزار می شود.

سال گذشته بیش از ۹ هزار نفر از استان سمنان برای بهره‌مندی معنوی در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند.

۲۱ دفتر حج و زیارت در استان بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان فعال است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.