رئیس اداره گاز شهرستان دامغان روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح گازرسانی به این روستا، در گفت و گو با ایرنا، افزود: روستای مهماندویه از روستاهای شرقی این شهرستان است که از نعمت گاز طبیعی برخوردار شد.
سعید غلامی اظهار داشت: این طرح در خرداد ۹۷ کلنگ زنی شد و اکنون به همت اعتبارات و تسریع روند اجرای آن به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: برای عملیات گازرسانی به این روستا، ۴۷ کیلومتر لوله گذاری از مهماندوست تا طزره انجام شد.
غلامی به اعتبار هزینه شده در این طرح اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی مسافت، طرح گازرسانی به روستای مهماندویه و طزره از جمله طرح های ادغام شده بود که در مجموع پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به منظور گازرسانی به این ۲ روستا هزینه شده است.
وی تصریح کرد: روستای مهماندویه بیش از ۳۵۰ نفر جمعیت در ۹۰ خانوار دارد و ۱۰۰ علمک گاز نیز در این منطقه درنظر گرفته شده است.
رئیس اداره گاز شهرستان دامغان گفت: در حال حاضر تمامی روستاهای شهرستان به غیر از ۱۶ روستای جنوبی، از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. 
شهرستان دامغان ۴۲ هزار اشتراک گاز دارد که از این تعداد ۳۶ هزار اشتراک شهری و بقیه اشتراک روستایی است. هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۰ درصد مناطق روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. 
مهماندویه در ۳۵ کیلومتری شمال شرقی شهر دامغان قرار دارد.
۹۸۵۶/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.