مصطفی حسینی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان افزود: دانشنامه ۱۱۰ جلدی فرهنگ و تمدن استان نمونه ای از برنامه های تولیدی حوزه هنری استان منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گفته وی، تبیین هنری معارف بیانیه گام دوم انقلاب در چارچوب مکتب مقاومت از طریق روایت گذشته و تجسم آینده در دستور کار حوزه هنری استان سمنان قرار دارد و تولید و توزیع محصولات ادبی و هنری آینده‌گرا و جریان‌ساز برای مخاطبان جوان و پرورش هنرمندان متعهد و مومن به آرمان‌های انقلاب اسلامی از دیگر اولویت‌های حوزه هنری برای تبیین گام دوم انقلاب است.

حسینی ادامه داد: حوزه هنری استان سمنان با روایت صحیح از گذشته، معرفی درست وضعیت و جایگاه فعلی انقلاب اسلامی و تصویرسازی از آینده به دنبال تحقق راهبردهای اتخاذ شده برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سیاست‌نامه خرد انقلابی در تداوم نسلی آرمان های انقلاب یاد کرد و یادآور شد: بیانیه گام دوم انقلاب سندی است که می‌تواند متناسب با ظرفیت‌های نهادی جمهوری اسلامی مورد خوانش و تفسیر قرار بگیرد.

حسینی ابراز داشت: محور اساسی بیانیه گام دوم انقلاب آمادگی برای نیل به آرمان تمدن نوین اسلامی است و از این رو تفهیم و درک این مفاهیم در بین آحاد جامعه نیازمند تصویرسازی و تجسم با استفاده از ظرفیت هنر است و حوزه هنری نقشی محوری در تحقق اندیشه و هنر انقلاب اسلامی دارد.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان گفت: حوزه هنری استان با اقدامات و برنامه ریزی‌های مختلف مانند حمایت از آثار نمایشی با موضوعات مد نظر حوزه هنری با نگاه بومی، تولید پویانمایی با محوریت سبک زندگی ایرانی و اسلامی به دنبال تببین و تحقق گام دوم انقلاب با زبان هنر است.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به ریاست آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و با حضور علیرضا آشناگر استاندار و معاون استانداری و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.