معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تکمیل تدقیق مطالعات لایه‌های دشت میامی خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، لطف‌الله رضایی بااعلام این خبر اظهار کرد: تکمیل مطالعات الگوی کشت تدقیق لایه‌های مطالعاتی دشت میامی به‌عنوان پایلوت در سال جاری انجام شد .

وی گفت: در این زمینه لایه کیفیت آب به تفکیک منابع آبی دشت میامی به لایه‌های اقلیم خاک، کمیت آب و الگوی کشت موجود اضافه شد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: با انجام این عملیات میزان محدودیت‌های توسعه و محدودیت‌های اصلاح و بهسازی و پتانسیل‌های توسعه محصولات جدید در ۱۱ محصول عمده زراعی و ۱۱ محصول عمده باغی مشخص‌شده است .

رضایی ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال نقشه‌های موجود به تفکیک هرکدام از کارشناسان این پهنه مهم کشاورزی  تهیه و برای ترویج به بهره‌برداران در اختیار کارشناسان قرار گیرد .

وی با اشاره به لزوم تدوین الگوی کشت در استان سمنان گفت: با توجه به اینکه استان سمنان با کمبود منابع آبی مواجه بوده و استفاده بهینه از منابع آبی امری ضروری است، از این‌رو در راستای استفاده بهینه از منابع آبی تدوین الگوی کشت در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان قرار گرفت .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه تاکنون مطالعات اولیه الگوی کشت در استان به‌صورت کامل انجام‌شده است افزود: مطالعات اولیه الگوی کشت دشت‌های اصلی استان سمنان از ابتدای سال ۹۶ شروع شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.