به گزارش ایرنا، شهید احمدی فرزند نبی الله و زینب هفدهم فروردین 1338، در شهرستان گرمسار استان سمنان در خانواده ای متدین و مذهبی متولد شد.
این شهید والامقام به اقامه نماز اول وقت تاکید داشت و همواره نماز خود را اول وقت و به جماعت می خواند و به واسطه قلب مهربانش کمک حال دیگران بود.
این شهید بزرگوار، بعد از گذراندن دوره متوسطه و اخذ مدرک دیپلم به دلیل شروع جنگ تحمیلی ادامه تحصیل نداد و برای دفاع از وطن رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد.
این شهید والامقام اولین بار از طرف سپاه گرمسار به عنوان بسیجی در حالی که کمتر از 20 سال سن داشت به جبهه های جنگ برای دفاع از خاک وطن اعزام شد و به عنوان بیسیم چی گردان ایفای نقش کرد.
شهید احمدی پس از پنج ماه و سه روز دفاع جانانه از خاک وطن، سرانجام در دوم اردیبهشت 1358 در عملیات پدافندی در منطقه مهاباد در استان سنندج در اثر اصابت گلوله به سر به قافله سالار شهیدان پیوست.
این شهید بزرگوار در وصیت نامه خود گفته است: یاد خداوند آرامش بخش قلب هاست و نماز وسیله ای برای به یاد خدا بودن و رسیدن به آرامش است.
پیکر مطهر شهید در زادگاهش در گلزار شهدای شهرستان گرمسار به خاک سپرده شد.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان در موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می پردازد.
معرفی جاذبه های گردشگری استان، سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.
7342/6103
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.