اخبار مرتبط

سرهنگ جواد عبیری چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد امنیت پایدار از اهداف اساسی بسیج بوده و با اجرای طرح رضویون و گشت‌های بسیج در محله ها زمینه‌های پیشگیری از وقوع سرقت فراهم می‌شود.
سرهنگ عبیری از آموزش گردان های بیت المقدس با هدف امداد، نجات و ارائه خدمات به مردم خبر داد و اظهار داشت : در شهرستان شاهرود هفت گردان در این خصوص آموزش دیده و آماده خدمت هستند.
به گفته وی، یک گردان رزمی بانوان نیز تشکیل شده که آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
سرهنگ عبیری از تشکیل گردان فضای مجازی هم خبر داد و گفت : این گروه از بسیجیان پس از فراگیری آموزش های لازم با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله می کنند.
وی تصریح کرد: گروه های جهادی شهرستان همواره در عرصه‌های عمرانی و اقتصادی بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار به یاری مردم می روند.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شاهرود با اشاره به این که در پایگاه های بسیج شهرستان مراکز مشاوره ای برای شروع زندگی جوانان با عنوان 'حوضچه های آرامش' ایجاد شده، افزود: دور شدن از سبک زندگی غربی و بازگشتن به سبک زندگی ایرانی - اسلامی از اهداف برگزاری این کلاس هاست.
وی ضریب آمار اعتیاد و طلاق دراستان را بالا دانست و تاکید کرد: باید با برنامه ریزی های مناسب و برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی در ریشه کنی اعتیاد و پایین آوردن آمار طلاق تلاش بیشتری انجام شود.
سرهنگ عبیری ازدیگر فعالیت های بسیج را اجرای طرح صالحین در شهرستان شاهرود خواند و تصریح کرد: طرح صالحین طرحی است که در مساجد و پایگاه‌های بسیج برگزار می شود و در آن گروه‌های 22 نفره جوانان و نوجوانان همسن و سال مسجدی در یک حلقه گرد هم می‌آیند و یک نفر با عنوان سرگروه حلقه به آنان آموزش‌های دینی و تربیتی را آموزش داده و امام جماعت مساجد هم به عنوان سرمربی خوراک فکری به آنان می دهند.
وی از اعزام 100 خودرو شخصی از 27 اسفند به مناطق عملیاتی جنوب در قالب کاروان های راهیان نور خبر داد و افزود: هدف از این کار که برای نخستین بار اجرای می شود، کم کردن هزینه های این طرح است.
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شاهرود هدف از اعزام کاروان راهیان نور را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین مردم خواند و اظهار داشت: مرحله بعدی اعزام از دوم فروردین هم با هفت دستگاه اتوبوس انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، 180 پایگاه بسیج شهری و روستایی در شهرستان شاهرود فعال است که نیمی از این پایگاه ها مربوط به بانوان است.
در شهرستان شاهرود 11 گردان بسیجی سازماندهی شده اند.
1023/6167
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.