اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احمد همتی روز پنجشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان سمنان با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری، افزود: تقویت اعتماد عمومی به واسطه بالا بردن عدالت در حوزه های مختلف مانند اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، موجب در صحنه نگه‌داشتن مردم و مصون ماندن کشور از گزند دشمنان می شود.
وی اظهار داشت: تقویت اعتماد و ارتباط بین مردم و حاکمیت نوعی پدافند غیرعامل برای تقویت انسجام و وحدت در جامعه و راهکار مقابله با دسیسه دشمنان است.
وی با بیان این که هزینه کمتر و کنترل آسان تر از مزایای اهمیت به مقوله پیشگیری است، ابراز داشت: پدافند غیرعامل نوعی اقدام پیشگیرانه در بروز حوادث غیرنظامی به منظور کاهش خسارت است.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان بیان کرد: آشنایی مردم با حملات سایبری، میکروبی و شیمیایی، نوعی اقدام پیشگیرانه محسوب می شود که تقویت امنیت کشور را به همراه دارد.
وی با اشاره به نقش پدافند غیرعامل در مدیریت و تصمیم گیری در شرایط بحرانی، خاطرنشان کرد: مسئولان پدافند غیرعامل در کشور و استان سمنان باید هماهنگی های بین بخشی را به طور کامل برای به کارگیری هر چه بیشتر ظرفیت ها و امکانات در مقابله با تهدیدهای دشمن ایجاد کنند.
وی با اشاره به تراکم پایین جمعیت، موقعیت جغرافیایی در نزدیکی به مرکز کشور، همجواری با هشت استان کشور، همسایگی با 40 میلیون نفر جمعیت و مسیر عبور حدود 20 میلیون مسافر از استان سمنان، گفت: استان سمنان دارای موقعیت ویژه و راهبردی است و باید از این موقعیت برای تقویت پدافند غیرعامل استفاده کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: استان ظرفیت انتخاب به عنوان لنگرگاه پدافند غیرعامل کشور را دارد و ضرورت دارد این پیشنهاد مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشوربه منظور شرکت در رزمایش مانور تخلیه اضطراری در شهرک پیامبر اعظم سمنان به استان سفر کرد.
7342/6103
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.