به گزارش ایرنا، مجتبی نورمحمدی عصر شنبه با اشاره به اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت 1452» همزمان با سراسر کشور به خبرنگاران اظهار داشت: این آزمون به صورت استانی از امروز آغاز شد و تا ساعت ١٠ صبح سه شنبه 4 دی ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ١٤٥٢» از تابستان امسال با محوریت حفظ و مفاهیم سوره های جزء ٣٠ قرآن کریم و با همکاری نهادها و سازمان های فرهنگی و قرآنی کشور آغاز شد.
وی خاطر نشان کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کارکنان دولت شرکت کننده در این طرح، علاوه بر اعطای جوایز، هشت ساعت آموزش ضمن خدمت در نظر می گیرد.
نور محمدی ادامه داد: با هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اداری و استخدامی کشور، آموزش حفظ و مفاهیم جزء ٣٠ قرآن کریم به عنوان آموزش عمومی ضمن خدمت برای کارکنان دولت بر روی پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir ارایه شده است.
وی بیان کرد: آموزش سبک زندگی بر مبنای آموزه های دینی، موضوع آزمون قرآنی کارکنان دولت است.
وی با اشاره به اینکه حفظ سوره های 37 گانه جزء 30 قرآن، در سه گام برگزار می شود، اضافه کرد: حفظ سوره ناس تا زلزال در تابستان اجرا شد ، حفظ سوره طارق تا بینه در پاییز و سوره های نباء تا بروج در زمستان اجرایی می شود.
مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: سه مرحله آزمون در طول سال جاری به صورت الکترونیک از طریق سامانه در نظر گرفته شده و آزمون نهایی هفته اول اسفند برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت در این طرح به صورت فردی، خانوادگی و دستگاهی امکان پذیر است، بیان کرد: کارکنانی که برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند، می توانند به درگاه آزمون های سراسری معاونت قرآن و عترت به نشانی www.quranedu.ir مراجعه و در این آزمون شرکت کنند.
وی بیان کرد: افرادی که تاکنون برای شرکت در آزمون ثبت نام نکرده اند نیز می توانند تا ساعت ١٠ صبح دوشنبه، 3دی ماه با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون قرآن و عترت کارکنان دولت اقدام کنند.
مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، «آموزش سبک زندگی بر مبنای آموزه های دینی» را عنوان آزمون سراسری قرآن ویژه کارکنان دولت معرفی کرد.
وی بیان کرد: قبول شدگان در این آزمون علاوه بر جوایز ویژه، هشت ساعت امتیاز ضمن خدمت نیز دریافت می کنند.
هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت نیز اسفندماه سالجاری برگزار خواهد شد.
طرح بزرگ قرآنی 1452 با هدف بسط فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، گسترش فرهنگ تلاوت و تدبر در آیات قرآن کریم و با مشارکت نهادهای قرآنی کشور در دو بخش حفظ جزء سی با عنوان بشارت و ختم گروهی قرآن کریم با عنوان تلاوت نور از تابستان امسال در حال اجرا است.
7342م/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.