به گزارش ایرنا، مجتبی نورمحمدی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ١٤٥٢» از تابستان سال جاری با محوریت حفظ و مفاهیم سوره های جزء ٣٠ قرآن کریم و با همکاری نهادها و سازمان های فرهنگی و قرآنی کشور آغاز شد.
وی ادامه داد: علاقه مندان به شرکت در این طرح می توانند به صورت انفرادی، خانوادگی و دستگاهی ثبت نام کنند که 24 آذر ماه جاری آخرین مهلت شرکت کارکنان دستگاه دولتی در این طرح است.
وی خاطر نشان کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کارکنان دولت شرکت کننده در این طرح، علاوه بر اعطای جوایز، هشت ساعت آموزش ضمن خدمت در نظر می گیرد.
نور محمدی ادامه داد: با هماهنگی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اداری و استخدامی کشور، آموزش حفظ و مفاهیم جزء ٣٠ قرآن کریم به عنوان آموزش عمومی ضمن خدمت برای کارکنان دولت به مدت یک ماه بر روی پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir ارایه شده است.
وی بیان کرد: آموزش سبک زندگی بر مبنای آموزه های دینی، موضوع آزمون قرآنی کارکنان دولت است.
محمدی گفت: آزمون مذکور در روزهای یک شنبه تا سه شنبه ٢٥ لغایت ٢٧ آذر ماه برگزار می شود و به قبول شدگان در این آزمون امتیاز ضمن خدمت تعلق می گیرد.
وی با اشاره به اینکه حفظ سوره های 37 گانه جزء 30 قرآن، در سه گام برگزار می شود، اضافه کرد: حفظ سوره ناس تا زلزال در تابستان اجرا شد و حفظ سوره طارق تا بینه در پاییز و نبا در اروج در زمستان اجرایی می شود.
مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: سه مرحله آزمون در طول سال جاری به صورت الکترونیک از طریق سامانه در نظر گرفته شده و آزمون نهایی هفته اول اسفند ماه برگزار می شود.
طرح بزرگ قرآنی 1452 با هدف بسط فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، گسترش فرهنگ تلاوت و تدبر در آیات قرآن کریم و با مشارکت نهادهای قرآنی کشور در دو بخش حفظ جزء سی (بشارت) و ختم گروهی قرآن کریم (تلاوت نور) از تابستان امسال در حال اجرا است.
7342م/7408
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.