بهترین راه‌ها برای درمان یبوست

برای درمان یبوست کارهای ساده ای مثل ورزش کردن، نوشیدن آب فراوان و خوردن غذاهای فیبردار را فراموش نکنید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، اکثر افراد تصور می کنند که یبوست به معنی نداشتن حرکات مکرر و کافی روده است. در واقع یبوست، حالتی بسیار پیچیده و ظریف است که با طیفی از علایم ناشناخته همراه است.

سلامت نیوز نوشت؛ اگر دچار یبوست هستید، تغییر سبک زندگی می تواند به مدیریت و حل این مشکل کمک کند. نکات پیشگیری از یبوست شامل موارد زیر است:

افزایش دریافت فیبر: غذاهای غنی از فیبر مثل میوه ها، سبزیجات و غلات کامل و سبوس دار همگی به بهبود کارکرد روده کمک می کنند. اگر روده حساسی دارید، از خوردن میوه هایی با فروکتوز بالا مثل سیب، گلابی و هندوانه پرهیز کنید که می توانند باعث نفخ شوند.

ورزش: ورزش منظم می تواند به حرکت مدفوع در مقعد و در نتیجه درمان یبوست کمک کند.

نوشیدن آب فراوان: روزانه هشت لیوان آب بنوشید و از خوردن کافئین پرهیز کنید که می تواند باعث کم شدن آب بدن شود. خوردن آب کافی سبب از بین رفتن یبوست می شود.

وقتی احساس دفع مدفوع دارید، فورا به دستشویی بروید: وقتی اجبار به رفتن به دستشویی دارید، آن را به تاخیر نیاندازید که از عوامل ایجاد یبوست است.

محققان دریافتند که به طور متوسط پروبیوتیک ها، زمان حرکت روده را تا ۱۲.۴ ساعت کند می کنند، تعداد حرکات روده را تا ۱.۳ در هفته افزایش می دهند و به نرم کردن مدفوع و بهبود یبوست کمک می کنند و عبور مدفوع از مقعد را آسان می کنند. پروبیوتیک ها که حاوی بایفیدوباکتریوم هستند، موثرترین ماده بشمار می روند. این مطالعه در مجله تغذیه بالینی امریکا در اکتبر منتشر شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید