راهکار فوری برای رفع تلخی خورشت قیمه

در این گزارش آموزش داده می شود که تلخی خورشت قیمه را چگونه برطرف کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ خورشت قیمه یکی از خورش های محبوب ایرانی است که بیشترین مشکلی که آشپزهای مبتدی و تازه کار با ان دارند تلخ شدن قیمه است. در این مطلب به مسائلی مثل علت تلخ شدن و راهکارهایی برای رفع تلخی خورشت قیمه می پردازیم .

درمان ریزش مو با پوست این میوه

طرز تهیه کمپوت هلو در منزل

راهکار فوری برای رفع تلخی خورشت قیمه

معرفی ۵ نوشیدنی‌ آبرسان و مقوی

خورشت قیمه یکی از معروف ترین خورش های ایرانی است که علاوه بر اینکه می توان از آن به عنوان یک غذای مجلسی استفاده کرد.

علائم شروع پارکینسون

معجزه مصرف این گیاه در درمان دیابت

رفع شوره سر با چند روش ساده و فوری

ترفندهایی برای درست کردن ساندویچ سالم

تلخ شدن خورشت قیمه با لیمو عمانی

مهم ترین دلیل تلخ شدن خورشت قیمه لیمو عمانی است، البته به دلیل اینکه لیمو عمانی طعم بسیار خوبی به خورش قیمه می دهد نمی شود از خیر آن گذشت. لیمو عمانی در خورش قیمه مثل چاقوی دو لبه هست یعنی اگر درست استفاده شود خورشت را خیلی خوشمزه می کند و گر به صورت اشتباه استفاده شود طعم خورشت را تلخ و غیر قابل مصرف می کند.

لیمو عمانی اگر بیش از حد در خورشت قیمه بماند باعث تلخی خورش قیمه می شود و هر چقدر زودتر داخل خورشت ریخته شود تلخی بیشتری داخل مزه خورشت ایجاد می کند. چندین راهکار وجود دارد که شما خورشت قیمه تان را با لیمو عمانی بپزید ولی خورشت شما تلخ نشود ، در ادامه به این راهکارها می پردازیم.

۱ ) استفاده از پودر لیمو عمانی

اگر در تهیه خورشت خود از مقدار کمی لیمو عمانی پودر شده استفاده کنید خورش شما کمی طعم ترشی لیمو عمانی را به خود می گیرد ولی خوب این روش نقص هایی هم دارد. اول اینکه لیمو عمانی طعم بهتری نسبت به پودر لیمو عمانی دارد و دوما پودر لیمو عمانی باعث تیره شدن رنگ خورش می شود.

۲ ) استفاده از لیمو عمانی خیسانده شده

در این راهکار شما می توانید لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کنید سپس در آب ولرم قرار دهید تا تلخی شان گرفته شود سپس داخل خورشت بیندازید. این راهکار هم یک نقص بزرگ دارد و ان هم این است که آب علاوه بر تلخی لیمو عمانی ، ترشی آن را هم نیز می گیرد.

۳ ) استفاده از لیمو عمانی نصف شده

راهکار بعدی استفاده از لیمو عمانی نصف شده است که ما این راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم. لیمو عمانی ها را از وسط نصف کنید سپس تخم های آنرا خارج کنید و در ۲۰ دقیقه پایانی پخت خورشت به قابلمه اضافه کنید. با این روش لیمو عمانی طعم بسیار خوبی به خورش شما می دهد.

۴ ) بیخیال لیمو عمانی شدن !

راه حل اخر این است که بیخیال استفاده از لیمو عمانی شوید که البته به نظر من واقعا حیف است طعم به این خوبی را از دست دهید. می توانید آبغوره یا تمرهندی را جایگزین لیمو عمانی کنید البته باز هم می گویم که هیچ چیزی نمی تواند جایگزین طعم لیمو عمانی در خورشت قیمه باشد.

رفع تلخی خورشت قیمه

تا اینجای کار دنبال این بودیم که کاری کنیم که غذای ما تلخ نشود اما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که اگر خورشت قیمه ما تلخ شد با چه روشی تلخی آنرا کم کنیم و یا به طور کل از بین ببریم ، در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از سیب زمینی

اگر متوجه شدید خورشت شما طعم تلخی می دهد خیلی سریع یک سیب زمینی درشت پوست بگیرید سپس داخل خورشت بیندازید. پس از اینکه خورشت آماده شد سیب زمینی را از خورش خارج کنید و دور بیندازید. اگر تلخی خورش شما خیلی زیاد نباشد با این روش می توانید مشکل را حل کنید.

استفاده از زعفران و شکر

اگر متوجه شدید خورشت قیمه شما خیلی تلخ شده است و امکان گرفتن تلخی آن با سیب زمینی وجود ندارد، مقداری زعفران را بسابید و با کمی آب جوش دم کنید ، سپس به نسبت زعفران کمی شکر اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا شکر کمی حل شود سپس مخلوط زعفران و شکر را به قابلمه خورش اضافه کنید ، این راهکار علاوه بر اینکه تا حد زیادی تلخی خورشت قیمه را می گیرد، باعث می شود خورشت شما عطر زعفران بیشتری نیز بگیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید