خطر افزایش دمای شبانه برای جان مردان

در تحقیقات اخیر ثابت شده است افزایش دما در شب می تواند خطر بروز مرگ را در مردان ایجاد کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس ،طبق تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده ، با  افزایش دما در شب‌های تابستان احتمال مرگ مردان بیشتر خواهد شد به طوری که حتی یک درجه سانتی‌گراد افزایش دما بیش از گرمای معمول فصلی می‌تواند به افزایش 4 درصدی مرگ و میر‌های قلبی عروقی منجر شود. بر اساس این تحقیقات به نظر می‌رسد این خطر فقط مردان را تهدید می‌کند و زنان تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرند.

بهداشت نیوز نوشت؛ تیمی از دانشگاه تورنتو به بررسی مرگ و میر در میان افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله پرداخت. نتایج نشان دادند بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵، ۳۹ هزار و ۹۱۲ مورد مرگ ناشی از بیماری قلبی (۹/۶۸درصد مردان) در انگلستان و ولز و ۴۸۸ مورد مرگ در شهرستان کینگ ثبت شده است.در انگلستان و ولز، افزایش یک درجه سانتی‌گرادی در دمای معمول شبانه تابستان با افزایش ۱/۳درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در میان مردان ۶۰ تا ۶۴ ساله و نه مردان مسن‌تر یا گروه‌های سنی مختلف زنان همراه بوده است.

در شهرستان کینگ هم  افزایش یک درجه‌ای دما منجر به افزایش۸/۴درصدی خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در میان مردان ۶۵ ساله و کمتر شده است.مشکلات قلبی عروقی می‌تواند شامل حمله یا ایست قلبی باشد و از نشانه‌های اولیه سکته قلبی می‌توان به تعریق، سرگیجه، حالت تهوع و درد یا سنگینی قفسه سینه اشاره کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید