life

جی پلاس؛

خانم دکتر فاطمه طباطبایی در خاطرات خود به موضع برخی افراد در روزهای اول پیروزی انقلاب نسبت به حضور بانوان در اداره ها و موضع گیری امام اشاره کرده است.

جی پلاس: خانم دکتر فاطمه طباطبایی، عروس امام خمینی (س) در خاطرات خود از موضع گیری بعضی افراد در روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به حضور زنان و برخورد امام خمینی (س) اینگونه روایت کرده است:

 

 در اول انقلاب یکی از این آقایان که می شناسید، ولی من نامش را نمی برم، نزد امام‌‎ ‎‌آمدند و گفتند: شما الآن خیلی قدرت دارید و هر کاری که می خواهید، می توانید در‌‎ ‎‌ایران انجام دهید. بیایید از این قدرتتان استفاده کنید و دستور دهید تمام خانم ها از‌‎ ‎‌ادارات به خانه هایشان برگردند و کار نکنند. البته این یکی از خواسته های ایشان بود. یادم‌‎ ‎‌است که این مسأله به نحوی به من مربوط می شد که امام آن را با من مطرح کردند. گفتند:‌‎ ‎‌«الآن فلان آقا اینجا بود و چنین خواسته ای در مورد شما زنان داشت». من خندیدم و‌‎ ‎‌گفتم: این آقا با آن وجهه آمده بود تا این خواسته را طرح کند. گفتند: «بله، ولی واقعاً‌‎ ‎‌چطور اینها متوجه نیستند؟ مگر از نظر اداره مملکت امکان دارد که فردا بگویند همه‌‎ ‎‌زن ها در خانه بنشینند؟ برخی وزارتخانه ها نصف پرسنلشان زن است. اینها چون توجه به‌‎ مسائل ندارند، یک مرتبه حکم می کنند.»‌‎

 

 

برشی از کتاب برداشت هایی از سیره امام خمینی؛ ج ۱، ص ۲۷۱-۲۷۲؛ ناشر: موسسه چاپ و نشر عروج.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1512607
ارسال نظر