علیرضا اسداللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 104 هکتار از زمین های این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته بود که متاسفانه به دلیل وقوع سرمای نابهنگام در سال جاری 14 هکتار آن از بین رفت.
وی یادآوری کرد: هم اکنون 90 هکتار از زمین های این شهرستان به کشت کلزا تعلق دارد که پیش بینی می شود 300 تن از این محصول به مراکز تعیین شده تحویل شود.
اسداللهی افزود: پارسال 30 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان زیر کشت کلزا بود که 120 تن محصول به مراکز تحویل داده شد و امسال روند روبه رشدی دارد.
وی بیان کرد: کشت کلزا از دهه سوم شهریور آغاز و برداشت آن نیز اواخر بهار و اوایل تابستان انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خرمدره ادامه داد: قیمت مناسب و کیفیت بهتر کلزا نسبت به محصول گندم، گرایش و رغبت بیشتر کشاورزان را به کشت این نوع محصول به مراتب افزاش داد و امسال سطح زیر کشت زیادی به آن اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: قیمت تعیین شده برای هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا 27 هزار و 830 ریال تعیین شد که این مبلغ در سال گذشته 25 هزار ریال اعلام شده بود.
مدیر جهاد کشاورزی خرمدره خاطرنشان کرد: کشت کلزا در مقایسه با محصولات دیگر به آب کمتری نیاز دارد در عین حال مدیریت کشت این محصول نیز راحت تر انجام می شود.
به گزارش ایرنا، مجموع زمین های زیرکشت شهرستان خرمدره حدود 22 هزار هکتار است که از این میزان 14 هزار و 500 هکتار را زمین های آبی و دیم و مابقی را باغ ها تشکیل می دهند.
شهرستان خرمدره با 407 کیلومتر مربع مساحت معادل 1.8 درصد از وسعت کل استان و 65 هزار و 166نفر معادل 6.4 درصد از جمعیت کل استان را تشکیل می دهد.
6085/7320
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.