مهرداد محبی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ارزش معاملات در مهر ماه، پنج هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال بود که با ۵۱.۸۹ درصد کاهش در آبان ماه به ۲ هزار و ۵۵۸ میلیارد ریال رسید.

وی خاطرنشان کرد: حجم معاملات نیز در مهر ماه، یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون سهم بود که ۵۱.۸۷ درصد کاهش یافته و در آبان ماه، ۵۶۵ میلیون سهم در بورس این استان معامله شده است.

مدیر بورس منطقه‌ای زنجان ابراز کرد: ۵۲ درصد این معاملات مربوط به خرید و ۴۸ درصد نیز مربوط به فروش سهام است که خرید سهام نسبت به ماه مهر، ۲ درصد کاهش یافته اما فروش سهام طی این مدت، ۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی در خصوص دلیل کاهش معاملات در بورس، گفت: این شرایط در بازار سرمایه، عادی بوده و حجم معاملات شرکت‌های حقوقی، تاثیر چشمگیری در افزایش و کاهش خرید و فروش‌ها دارد.

محبی در خصوص تاثیر قطعی اینترنت در کاهش حجم و ارزش معاملات آبان ماه، اظهار داشت: شاید تا حدودی موثر باشد اما تاثیر آن قابل توجه نیست زیرا سایت‌های معاملاتی فعال بودند و کاهش معامله در بورس، امری طبیعی است.

وی در خصوص تعداد کدهای صادر شده نیز گفت: به دلیل واگذاری صدور کدهای معاملاتی به دفاتر پیشخوان، آمار کدهای معاملاتی در سامانه بورس وجود ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.