سرهنگ علی بابایی روز چهارشنبه در جشنواره جهادگران علم و فناوری که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و با موضوع تقدیر از برگزیدگان علمی بسیج این استان در سالن همایش جهاد دانشگاهی برگزار شد، افزود: هر پیشرفت و توسعه‌ای که در این کشور اتفاق افتاده به برکت فرهنگ، روحیه و تفکر بسیجی بوده است.

وی به اهمیت علم، پژوهش و فناوری، اشاره کرد و اظهار داشت: باید کمر همت را بست و در این حوزه بسیار مهم و ارزشمند که عزت و استقلال را به دنبال دارد، قوی و مقتدر وارد عرصه شد و نگاه مادی به این مقوله (علم، پژوهش و فناوری) نداشت.

بابایی تصریح کرد: امروز دشمنان، ایران اسلامی را در موارد مختلف به ویژه در بخش صنعت و نیازهای اساسی، مورد تحریم قرار داده است که برای عبور از آن، لازم است پایه‌های صنعت و دانشگاه، تحکیم شود و نخبگان پای کار آیند و برای شکست تحریم‌ها، عزم و همت جهادی را تقویت کرد.

وی اظهار داشت: در سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، برنامه‌های مختلفی را برای ایجاد شور و شوق و تقویت بنیه علمی و پژوهشی، داشته و طی چند سال اخیر بیش از ۲۰۰ طرح و ایده را پشتیبانی و حمایت مالی کرده است.

بابایی به تشکیل کارگروه علمی در رشته های مختلف اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۵۰ نفر از اساتید دانشگاهی به صورت داوطلبانه و بسیجی وار در این کارگروه مشغول به فعالیت هستند و برای حل عملی مشکلات، راهکار ارایه می‌دهند. 

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با تاکید براینکه علم موجب قدرت و عزت می‌شود و دانش آشکارترین وسیله، قدرت و عزت یک کشور است، گفت: اگر بخواهیم در تمام عرصه ها ازجمله اقتدار ملی، امنیت غذایی، کشاورزی، هوا و فضا، راه و ترابری و اقتصاد، حرف برای گفتن داشته باشیم چاره‌ای جز مقتدر و توانمند شدن در حوزه علم و پژوهش نیست.

بابایی برای گام برداشتن بیشتر در مسیر علم و پژوهش در سایه نگاه بلند و رویکرد جهادی، میسر است، افزود: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم توصیه‌های هفت‌گانه را دارند که علم و پژوهش در راس قرار دارد.

وی به وجود یک هزار و ۲۰۰ شهید بسیجی این استان اشاره کرد و اظهار داشت: عزت و اقتدار علمی و دفاعی کشور به برکت خون و حماسه سازی های شهدا گرانقدر به دست آمده است و در این راه شهدای علمی همچون دکتر مجید شهریاری و چمران را داریم که می‌توانند اسوه و الگو برای کسانی باشند که دل در گرو پیشرفت، آبادانی، عزت و استقلال واقعی، بسته‌اند.

بابایی افزود: امروز اگر کشور زیر بار تحریم‌های ناجوانمردانه و خصمانه قرار گرفته است یقین بدانیم که به خاطر رسیدن به پیشرفت، توسعه، آبادانی، عزت و استقلال، بوده است و دشمن باید بداند که ما درس از عاشورا گرفته‌ایم و هرگز زیر یوغ و وابستگی نخواهیم رفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.