علی مرشدی، روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این صیادان و شکارچیان غیرمجاز ۲۰ حلقه تور زنده‌گیری پرنده، سه عدد قفس، پنج قبضه سلاح شکاری، ۲۴ تیر فشنگ ساچمه، سه تیر فشنگ چارپاره، یک رشته قطار فشنگ چرمی، یک قبضه چاقو، یک دستگاه دوربین چشمی، یک دستگاه پروژکتور، لاشه یک سر خرگوش و ۲ قطعه کبک، کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این افراد خاطی در سطح شهرستان‌های ابهر، خرمدره، زنجان و ماهنشان، دستگیر شده اند اظهار داشت: حوالی ساعت سه بامداد جمعه /یکم آذرماه/ محیط بانان شهرستان ابهر، طی گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع خراسانلو، سه شکارچی متخلف که قصد شکار خرگوش را داشتند دستگیر کردند.

مرشدی افزود: از این شکارچیان غیرمجاز، یک قبضه سلاح شکاری ساچمه‌زنی ته پر دولول روی هم مدل کوسه با کالیبر ۱۲ ساخت ترکیه، پنج تیر فشنگ ساچمه، یک دستگاه پروژکتور، یک رشته قطار فشنگ چرمی و یک قبضه چاقو، کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: ساعت ۱۳ بامداد شنبه ۲ آذر ماه، ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره در حین ماموریت و گشت و کنترل حوزه استحفاظی شهرستان، یک صیاد را که از طریق پهن تور و تله‌گذاری ویژه اقدام به زنده‌گیری پرندگان می‌کرد به جرم شروع به شکار دستگیر کرد.

مرشدی با بیان اینکه از این صیاد متخلف، ۲۰ حلقه تور زنده‌گیری سه عدد قفس پرنده به دست آمد، اظهار داشت: ۲۸ آبان ماه نیز ماموران یگان حفاظت شهرستان زنجان، طی گشت و کنترل در دربند روستای پرچینه موفق به دستگیری ۲ شکارچی غیر مجاز شدند که از این متخلفان دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، ۱۵ تیر فشنگ ساچمه‌ای، ۳ تیر چارپاره، لاشه یک سر خرگوش و ۲ قطعه کبک، کشف شد.

سرپرست روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: همزمان با نخستین بارش برف پاییزی که غروب سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه اتفاق افتاد ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ماهنشان حین گشت و کنترل در منطقه آزاد روستای اینچه سعید نظام ماهنشان و اراضی روستای حمزه‌خان واقع در پناهگاه حیات وحش انگوران، چهار شکارچی متخلف را دستگیر کردند.

مرشدی با بیان اینکه از این شکارچیان غیرمجاز نیز، ۲ قبضه سلاح شکاری، چهار تیر فشنگ ساچمه‌زنی و یک دستگاه دوربین شکاری، کشف و ضبط شد، افزود: محیط بانان شهرستان خرمدره نیز با انجام عملیات کمین و تعقیب و گریز در شکارگاه منطقه، توانستند یک شکارچی متخلف را با سلاح قاچاق از نوع هشت پر تیر ساخت ترکیه که اقدام به شروع به شکار نموده بود را دستگیر کنند.

وی تصریح کرد: از این شکارچی خاطی نیز که ۲۷ آبان ماه در پی شکار حیات وحش منطقه بود، تعداد هشت تیر فشنگ ساچمه‌ای که در جان لوله و آماده برای شلیک به سمت شکار بود کشف و ضبط شد.

مرشدی افزود: برای این ۱۱ شکارچی دستگیر شده پرونده تخلف تشکیل و به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی این شهرستان‌ها، معرفی شدند.

در منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد واقع در شهرستان‌های زنجان و طارم، منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر در شمال زنجان و دامنه جنوبی سلسله جبال البرز، منطقه شکار ممنوع فیله‌خاصه، منطقه حفاظت شده انگوران، پناهگاه حیات وحش انگوران در شهرستان ماهنشان، منطقه شکار ممنوع خراسانلو در شهرستانهای‌ ابهر - خرمدره که با منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان نیز همجوار است، انواع گونه‌های جانوری اعم از پرندگان و پستانداران حلال گوشت زیست دارند که برخی شکارچیان خاطی هر از چندگاهی در این مناطق دست به شکار غیرمجاز می‌زنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.