رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری حوزه علمیه خواهران الزهرا(س) در مسجد عباسقلی خان زنجان ضمن تبریک عید ولایت و امامت ولی عصر(عج) گفت: یکی از امیدهای ما مربوط به مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه است.

سید مرتضی بختیاری افزود: انتظار می رود در این مرکز نیکوکاری از داده ها و معارف اسلامی استفاده و رفع نیازمندی نیازمندان در مقوله برون سپاری انجام شود.

وی اظهارداشت: اولین محور فلسفه نیکوکاری مسجد است و با کمک مردم در هر محله ای که راه اندازی می شود ساکنان آن نیازمندان واقعی را بهتر از دیگران می شناسند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: مردم محله با عزت نفس و حفظ کرامت انسانی مایحتاج نیازمندان را فراهم می کنند.

بختیاری با بیان اینکه موضوع مددکاری مقوله ای بسیار مهم است، افزود: صرف پرداخت مستمری به مددجویی کفایت نمی کند و در این زمینه نیازمند مددکاری هستیم.

وی ادامه داد: در بین مددجویان کمیته امداد بیش از ۷۰ هزار دانشجو و ۶۳۰ هزار دانش آموز تحت پوشش داریم که این افراد با رسیدن به سنگرهای خدمتگزاری با توجه به رنجی که کشیده اند به حتم خدمات با کیفیت و رضایت بخشی ارائه خواهند داد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: از ظرفیت طلاب و حوزه های علمیه در امر مددکاری استفاده می کنیم و بر این اساس به سازماندهی قوی در برون سپاری مددکاری می رسیم.

 بختیاری با تاکید بر اینکه امسال ۳۰ درصد از فعالیت ها و برنامه هایی که برای مددجویان انجام می شود برون سپاری می شود، یادآوری کرد: در حال حاضر این طرح از سالمندان آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این برنامه ها به مراکز نیکوکاری واگذار می شود چرا که این مهم توسط این مراکز با موفقیت انجام می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، علت موفقیت فعالیت های مراکز نیکوکاری را وجود افراد تحصیل کرده، چهره های حوزی، عقیده دینی و عشق و علاقه آنها برشمرد.

بختیاری خاطرنشان کرد: به حتم یقین دارم این مراکز در استان زنجان نیز موفق عمل می کند و بنا داریم در آینده مددکاری خانواده هایی که سرپرست خانواده بانوان هستند توسط خانم ها انجام شود و برای آنان یک دوره آموزشی تخصصی برگزار می شود تا کمک کار کمیته امداد شوند.

 بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک مردمی در مراکز نیکوکاری زنجان جمع آوری شده است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: در ۷ ماهه گذشته از سالجاری ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در مراکز نیکوکاری این استان جمع آوری شده است.

هدایت صفری اظهار داشت: در تلاش برای راه اندازی ۱۱۰ مرکز نیکوکاری در استان زنجان تا پایان سالجاری هستیم.

وی تاکید کرد: جمع آوری این کمک ها توسط مردم برای خانواده های تحت حمایت و کم برخوردار استان با نظارت کمیته امداد انجام می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.