سرهنگ عباس مظفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک فقره از تصادفات منجر به فوت در جاده زنجان - خرمدره و یک مورد دیگر نیز در جاده زنجان - میانه اتفاق افتاد.

وی اظهار داشت: در حادثه رانندگی جاده زنجان - خرمدره، یک نفر و در مسیر ارتباطی زنجان - میانه نیز راننده نیسان وانت که به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب، مقصر حادثه شناخته شد، فوت کردند. 

مظفری، افزود: اواخر شب گذشته نیز یک دستگاه خودروی تاکسی متعلق به استان البرز در جاده زنجان - بیجار با قسمت عقب یک دستگاه تریلر برخورد کرد که هر سه عضو خانواده که شامل مرد، زن و دختر بچه بودند مصدوم و به منظور مداوا و درمان به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافتند.

وی تصریح کرد: در ۱۵ روز گذشته فقط ۲ مورد تصادف منجر به فوت در مسیرهای ارتباطی این استان رخ داد و امید می‌رود با رعایت قوانین و مقررات رانندگی، میزان تصادفات در سطح جاده‌های این استان سیر نزولی به خود گیرد.  

رئیس پلیس راه استان زنجان از عموم رانندگان خواست برای حفظ جان و امنیت و آرامش خود، سرنشینان و دیگران با دقت و احتیاط بیشتری رانندگی کرده و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را محترم شمارند.

۶ ماه نخست امسال بر اثر وقوع ۲ هزار و ۳۶۷ فقره حادثه رانندگی در سطح جاده‌های ارتباطی این استان ۱۳۳ نفر کشته شدند که در نیمه نخست سال ۹۷ که به تعداد ۱۴۹ نفر بود ۹ درصد کاهش نشان می دهد.

استان زنجان پنج‌هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.