سجاد صنعتی منفرد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احداث ۲۶۸ باب مسکن روستایی ۱۲ هزار و ۳۹۰ میلیون ریال و برای احداث ۳۷ باب مسکن شهری آسیب دیده نیز یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به متقاضیان اعطا شده است.  

وی ادامه داد: تاکنون به میزان ۱۴ هزار و ۸۳۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض برای تعمیر ۳۰۹ باب مسکن آسیب دیده به متقاضیان پرداخت شده است.  

صنعتی منفرد اظهار داشت: برای اسکان موقت شماری از خسارت دیدگان بارندگی ها در فروردین امسال ۷۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض اعطا شد.  

مدیرکل بیناد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: علاوه بر تسهیلات بلاعوض، وام‌های کم بهره با کارمزد ۴ درصد نیز به خسارت دیدگان بارندگی های امسال پرداخت می شود که رقم آن برای احداث واحد مسکونی در مناطق شهری ۵۰۰ میلیون ریال، در مناطق روستایی ۴۰۰ میلیون ریال و  برای تعمیر واحدهای مسکونی نیز ۱۵۰ میلیون ریال است.  

وی افزود: سهم استان زنجان از محل اعتبار تسهیلات احداثی و تعمیری برای خسارت دیدگان بارندگی های امسال ۵۹۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در اثر بارندگی های فروردین امسال  سه هزار و ۱۰۰ واحد روستایی و ۵۰۰ واحد شهری در این استان بالای ۵۰ درصد آسیب دید، همچنین یک‌هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی استان نیز کمتر از ۵۰ درصد آسیب دیدند و تنها نیاز به تعمیرات دارند.

۳۰۸۸/۶۰۸۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.