هشتم محرم (یوم العباس) عزاداری باشکوه در حسینیه اعظم زنجان برای شهدای کربلا به ویژه حضرت ابوالفضل العباس (ع) هر سال با حضور خیل مشتاقان و دلدادگان از اقصی نقاط کشور و حتی خارجیها برگزار میشود.

 سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: طبق با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی با راه‌آهن  جمهوری اسلامی در راستای توسعه قطارهای گردشگری با موضوع ترویج فرهنگ حسینی، قطار کاروان عشق رجا از مسیر تهران به سمت زنجان حرکت کرده است.

علی خدایی افزود: مبلغ بلیت این قطار  با پذیرایی صبحانه، نهار و شام یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال  اعلام شده و با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته  مسافران این قطار پس از شرکت در دسته حسینیه اعظم زنجان ساعت ۲۰:۳۵ دقیقه امشب شهر زنجان را به مقصد  تهران حرکت می کند.

این مسئول ادامه داد: حمل و نقل یکی از ملزومات مهم زیرساختی هر کشوری است که تاثیر بسزایی در توسعه امور عمرانی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی و بهبود بخشیدن به رشد بخش های بازرگانی، صنعتی و کشاورزی دارد.
وی اضافه کرد: از سیاست های متولیان توسعه راه های جاده ای، ریلی و هوایی، ایجاد، توسعه و تکمیل این شبکه ها و استفاده بهینه از ظرفیت راه های مواصلاتی، اصلی، فرعی و روستایی کشور توسط بخش دولتی، حمایت و پشتیبانی آن از طریق بخش های خصوصی است.

به گفته خدایی،  راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان و میانه را پوشش می دهد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.