فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فاز اول نیروگاههای خورشیدی رازی با هفت مگاوات به شبکه متصل شده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان اظهار داشت: فاز دوم وسوم این نیروگاه ها به ۱۳ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی نیاز داشت که بانک ملت کشور اختصاص این میزان تسهیلات را تقبل کرد.

این مسئول در بازدید از شرکت پدیده شیمی قرن و سپهر پلاستیک (مجموعه سرمایه گذاریهای شرکت گلرنگ) اعلام کرد: با اختصاص تسهیلات مورد نیاز این شرکت از سوی بانک ملت برای تکمیل طرح های نیمه تمام  این طرح ها تاپایان امسال به بهره برداری میرسد.

وی اظهار داشت: نیاز ۲۵۰ میلیارد تومانی طرح تولید شیشه توسعه شرکت سیلیس آرا در شهرستان خرمده نیز از سوی بانک ملت کشور بررسی خواهد شد.

حقیقی اضافه کرد: واحد تعطیل شده تولید کننده انواع درب و پنجره پیش ساخته چوبی در زنجان که اخیرا به چرخه تولید برگشته است برای ادامه حیات خود نیازمند تقسیط پنج میلیارد تومان بدهی بانکی بود که مقرر شد در صورت پرداخت سه میلیارد تومان آن، باقیمانده بدهی که در قالب جرائم دیرکرد بانکی است بخشیده شود.

استاندار زنجان در بازدید از مجموعه نساجی رازی ابهر گفت: سالن های کارخانه فرتاب این مجموعه آماده است که مقرر شد با مساعدت بانک ملت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای راه اندازی ریسندگی، بافندگی و رنگرزی این مجموعه اختصاص یابد که با تکمیل کامل این مجموعه برای یک هزار نفر در استان اشتغال ایجاد می‌شود.

این مسئول در بازدید از شرکت فولادکاران افق ابهر نیز گفت: بانک ملت تامین سرمایه در گردش  این شرکت را برعهده گرفت تا ۲ ماه آینده تولید فولاد آلیاژ الکترود این شرکت به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: با احتساب میزان سرمایه در گردش شرکت البرز ناب آرش امروز مصوبه اولیه حدود ۷۰۰ میلیاردتومان برای استان اخذ شد تا در کمیته اعتباری بانک ملت کشور تخصیص یابد.

حقیقی به اهمیت و نتایج مثبت حضور مسئولان کشوری در استان اشاره و تاکید کرد: مجموعه تسهیلات تبصره ۱۸ امسال استان ۶۰۰ میلیاردتومان است که تاکنون ۱۰ درصد آن تخصیص یافته؛ در حالی که با سفر یک روزه مدیرعامل بانک ملت در استان بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال مصوبه گرفته شد.

۶۰۸۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.