ایرج احمدی شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تعداد متقاضیان زمین در این ناحیه کارگاهی و نمایشگاهی بیش از ۱۰ برابر ظرفیت بود که جهت جلوگیری از هرگونه شبهه و شائبه و ممانعت از ایجاد رانت و سفته‌بازی، طبق قانون باید واگذاری تنها از طریق برگزاری مزایده صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: متقاضیان بی‌شماری از آغاز این پروژه برای دریافت زمین ثبت نام کرده بودند و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز طبق معیارهایی، اقدام به اولویت‌بندی تقاضاها کرده بود ولی متاسفانه طبق گزارش نهادهای نظارتی، برخی افراد سودجو و فرصت طلب به‌صورت غیرقانونی اقدام به خرید و فروش نوبت خود به مبالغ گزاف می‌کردند که واگذاری به روش مزایده حضوری، نقشه فرصت‌طلبان و سودجویان را نقش بر آب کرد.

احمدی خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد این ناحیه کارگاهی در ورودی شهر زنجان، شناساندن و عرضه صنایع دستی زنجان به مسافران گذری در فضایی لوکس، سنتی و زیبا است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این ناحیه در ورودی شهر قرار گرفته است باید زیبایی بصری لازم را دارا بوده و تبدیل به حاشیه شهر با انواع آلودگی‌های اجتماعی و زیست‌محیطی نشده و به یک برند و جاذبه گردشگری تبدیل شود چرا که در غیر این صورت، فرصت توسعه به تهدید تبدیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به دغدغه‌های برخی متقاضیان مبنی بر بالا بودن قمیت پایه تعیین شده برای این زمین‌ها، گفت: هم‌اکنون قیمت سرقفلی در ضلع جنوبی عوارضی آزادراه زنجان- تهران (روبه‌روی این ناحیه کارگاهی) بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال است در صورتی که بالاترین قیمت تعیین‌شده از سوی کارشناس رسمی دادگستری برای قطعات مرغوب این ناحیه کارگاهی، کمتر از یک سوم مبلغ فوق می‌باشد.

وی با بیان اینکه عرضه و فروش صنایع دستی در این ناحیه مورد تاکید است، اظهار داشت: قطعه‌های این ناحیه کارگاهی به صورت کارگاه- نمایشگاه طراحی شده، جنبه کارگاهی این قطعه‌ها نیز باید به صورت صنایع دستی در نظر گرفته شود و تاکید بیشتر بر عرضه و فروش صنایع دستی هنرمندان زنجانی در این مکان باشد.

احمدی افزود: این کار، یکی از اقداماتی است که منجر به فربه شدن بخش خدمات می‌شود که نسبت به بخش‌های دیگر، سهم اشتغال کمتری در استان دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان خاطرنشان کرد: مجموع مساحت ناحیه کارگاهی ظریفان، ۲.۳ هکتار بوده و زمین‌های آن شامل ۱۰۳ واحد ۸۴ متری است که ۴۲ مترمربع کارگاه و ۴۲ مترمربع نیز فروشگاه خواهد بود.

وی اظهار داشت: واگذاری زمین در این ناحیه کارگاهی از طریق مزایده عمومی آغاز شده و متقاضیان تا ۴ شهریور جاری فرصت دارند تا از این طریق نسبت به خرید زمین اقدام نمایند.

احمدی گفت: این شرکت، سایت‌های کارگاهی ویژه‌ای را در شهرک‌های صنعتی اشراق و نوآوران زنجان جهت استقرار صنایع دستی از جمله مس و چاقو با کمترین قیمت و کمترین درصد نقدی آماده کرده که متقاضیان می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای از جمله زیست‌محیطی، کارگاه‌های تولید صنایع دستی خود را در این سایت‌ها ایجاد کنند.

وی افزود: قطعه‌های ۳۶۰ متری در این سایت‌ها به مبلغ کل یک میلیارد ریال با پیش‌پرداخت ۱۵ الی ۲۰ درصد و باقی مانده طی اقساط ۳۶ تا ۴۸ ماهه واگذار می‌شود.

۹۵۵۶/۳۰۸۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.