رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از نظارت 45 اکیپ کارشناسی بر مزارع گندم و کلزای استان زنجان خبر داد.

 

مظفر یوسفی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از فعالیت 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: امسال عملیات برداشت گندم و کلزا در استان زنجان توسط بیش از 950 دستگاه کمباین انجام می‌شود. طوری که از این تعداد، 450 دستگاه کمباین بومی و مابقی به عنوان کمباین مهاجر در مزارع استان فعالیت دارند.

 

این مسئول با بیان این‌که به منظور کنترل ریزش‌ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم و کلزا در روند برداشت، تمهیدات مختلفی در استان زنجان اندیشیده شده است، ادامه داد: در این راستا با هدف ارتقای کیفیت و برداشت مکانیزه با انجام تنظیمات کنترل ریزش تخصصی برای کمباین‌های فعال در مزارع، در قالب طرح نظارت تخصصی برداشت، با تخصیص اعتباری بالغ بر 220 میلیون ریال در سطح پنج شهرستان بزرگ استان، اقدام به انعقاد قرارداد و به‌کارگیری 4 نفر تکنسین ماهر (راننده فنی) شده است.

 

وی افزود: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به طور مستمر در مزارع حضور پیدا می‌کنند و با انجام معاینه فنی کمباین‌ها بر روند برداشت، نظارت دقیق و مستمر دارند. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف توانمندسازی کشاورزان و همکاری در اجرای طرح ملی نظارت و کنترل ریزش کمباین‌های کاه‌کوب با همکاری مرکز تحقیقات فنی مهندسی کرج برای اولین‌بار در کشور، از دیگر تمهیدات و اقدامات انجام گرفته در راستای به حداقل رساندن ریزش‌ها و ضایعات در مزارع استان به شمار می‌رود.

 

یوسفی خاطرنشان کرد: سوخت مصرفی گازوئیل برای کمباین‌های فعال در سطح مزارع استان نیز به صورت 10 روزه بررسی و تامین می‌شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.