اخبار مرتبط

غلامحسن احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از آغاز سال نو تمامی پارک ها و فضاهای سبز شهری برای استفاده شهروندان و مسافران نوروزی آماده سازی شد و بر این اساس برای روز طبیعت نیز نسبت به پاکسازی و بازدیدهای دوباره به لحاظ سرویس های بهداشتی و روشنایی مبادرت شد.
وی اظهار داشت: شهرداری زنجان با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی با توجه به بارش های احتمالی مجموعه تاریخی فرهنگی کارخانه کبریت سابق و مجموعه پارک بزرگ بانوان را برای استفاده عموم شهروندان در روز 13 فروردین آماده سازی کرده است.
این مسئول ادامه داد: برای ایجاد فضای شاد نیز در این روز از ساعت 11 تا 14 و 17 تا 21 در 2 سانس برنامه جنگ شادی برای مخاطبان و شهروندان زنجانی برگزار می شود.
احمدی افزود: به پیشنهاد فرمانداری زنجان مکان های ورزشی و مجتمع های دانشگاهی برای استفاده مردم در روز طبیعت آماده سازی شده و بر این اساس شهرداری نیز همکاری های لازم را در ارتباط با ایجاد امکانات لازم و پاکسازی این مکانها پس از ترک شهروندان انجام خواهد داد.
وی یاداوری کرد: همه ساله شهرداری زنجان روز طبیعت در مبادی خروجی محورهای استان نسبت به توزیع کیسه های زباله اقدام می کرد که این روند با توجه به بارش های اخیر کاهش یافته و اغلب در بین مراجعان به مجتمع و مکان های ورزشی و پارکهای سطح شهر انجام می شود.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان ادامه داد: علاوه بر پارک ها و فضاهای سبز شهری، به تازگی پارک جدیدی در وسعت 70 هکتار از سوی اداره کل منابع طبیعی استان در اختیار شهرداری قرار گرفته که سال آینده با ایجاد امکانات و تجهیزات لازم در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: این پارک در سمت راست عوارضی اتوبان زنجان به طرف قزوین واقع شده است و شهروندان می توانند برای گذران روز طبیعت خود از آن استفاده کنند.
احمدی خاطر نشان کرد: روز طبیعت آشتی و انس و الفت مردم با طبیعت است که توجه به مسائل زیست محیطی می تواند بسیاری از حوادث احتمالی را به میزان زیادی کاهش دهد.
به گزارش ایرنا، شهر زنجان به عنوان مرکز استان با چهار منطقه شهرداری 430 هزار نفر جمعیت دارد.
9646/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.