اخبار مرتبط

علی خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایستگاه های باری بناب در محدوده زنجان و قزوین جزو ایستگاه های باز بین المللی باری در راه آهن منطقه شمالغرب کشور است که صادرات و واردات بین المللی کالا توسط حمل و نقل ریلی در این منطقه انجام می شود.
به گفته وی، عمده محموله های جابجایی از خط ریلی ایستگاه باز بین المللی بار بناب مواد شوینده، کانتینر، ذرت و دانه های روغنی، خمیر کاغذ، خاک سنگ روی، چوب و تخته، سیمان پاکتی و کلینگر سیمان، گندم، لوازم خانگی، کاشی و محموله های اداری ریل بوده و مواد اولیه و صنعتی نیز از ترکیه و بنادر جنوبی وارد می شود.
سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: این محموله ها از ترکیه و کشورهای آسیای میانه شامل ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان و تاجیسکتان وارد و صادر می شود.
خدایی خاطرنشان کرد: رشد 250 درصدی ظرفیت بارگیری و 141 درصدی ظرفیت تخلیه کالا در اداره کل راه آهن شمالغرب را در 11 ماهه گذشته از سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم که این مهم بیان از رونق و تکاپوی فعالیت های اقتصادی در منطقه دارد.
وی یادآوری کرد: در 11 ماهه گذشته از سالجاری یک میلیون و 659 هزار و 477 تن ظرفیت بارگیری کالا و یک میلیون و 403هزار و 655 تن نیز ظرفیت تخلیه بوده است.
به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد 0710 فعال است و این ایستگاه در شبکه UIC)) شناخته شده است
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، 2 ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا UIC)) شده است.
9505/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.