اخبار مرتبط

علی مدقالچی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر 22 مجتمع خدماتی - رفاهی در جاده های اصلی و منتهی با شهرهای توریستی فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: افزون بر این مجتمع ها در حال حاضر نیز 16 مورد در دست ساخت قراردارد که از این تعداد نیز پنج واحد سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول، به بازدیدهای انجام شده توسط اکیپ های سه گانه از مجتمع های خدماتی - رفاهی اشاره کرد و گفت: این نظارت ها با مشارکت این اداره کل، بهداشت محیط و محیط زیست استان انجام شده است.
مدقالچی از بازدید نمازخانه های بین راهی در مجتمع های خدماتی – رفاهی و جایگاه های سوخت گیری خبرداد و افزود: این نظارت ها نیز با مشارکت اوقاف و امور خیریه، ستاد اقامه نماز، نماینده از استانداری و راهداری انجام شده است.
به گفته وی، استان زنجان در حال حاضر 86 نمازخانه بین راهی دارد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: در بازدید های انجام شده، نبود مایع دستشویی در سرویس های بهداشتی، وجود آب سرد، کثیفی فرش های نمازخانه ها و نداشتن نظافت در آشپرخانه ها و سرویس های بهداشتی از مواردی بود که مشاهده و تذکر داده شده است.
مدقالچی تاکید کرد: چنانچه مجتمع های بین راهی فاقد آب گرم و مایع دستشویی برای خدمات رسانی مطلوب به کاربران باشند، مجوز آنها ابطال و فعالیت نیز متوقف می شود.
وی ادامه داد: تابلوهایی با محتوای شماره های پیامکی برای ارسال شکایت، انتقاد و پیشنهاد توسط مسافران به راهداری و حمل و نقل جاده ای به همه مجتمع های بین راهی تحویل که باید در معرض دید مسافران نصب شود.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: چنانچه این تابلو به دور از دید مسافران و یا اصلا نصب نشده باشد نیز با مالکان مجتمع های خدماتی- رفاهی برخورد قانونی انجام می شود.
مدقالچی اظهار داشت: همه مسافران می توانند در صورت مشاهده هرنوع کوتاهی در ارائه خدمات و مجهز نبودن سرویس های بهداشتی توسط این مجتمع ها موارد را با شماره های 3000141 و 30007070 با ذکر نام مجتمع و مکان آن برای رسیدگی در کمترین زمان ممکن پیامک کنند.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون از فعالیت پنج مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی در استان به دلیل تخلف جلوگیری و مجوز فعالیت آنها باطل شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجتمع رفاهی- تفریحی غزال در شمال و جنوب آزاد راه زنجان – قزوین در اختیار راهداری استان است که ارائه خدمات سرویس بهداشتی در آن رایگان می باشد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: علاوه بر این مجتمع های آی گون و شهر شادی پارسیان در آزاد راه زنجان – تبریز و زنجان – قزوین نیز بخشی از سرویس های خود را در تعطیلات نوروز رایگان ارائه می دهد.
مدقالچی از همه رانندگان خواست، مجتمع های خدماتی – رفاهی را برای استراحت و صرف غذای خود انتخاب کنند چرا که این مجتمع ها در داخل محوطه خود آلاچیق هایی دارند که بدون هزینه در اختیار قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/8068
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.