اخبار مرتبط

مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان 25 و 26 بهمن ماه در فرهنگسرای کوثر و دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی«مدهامتان» در راستای نشر و ترویج معارف قرآنی و استفاده از ابزارهای فرهنگی هنری برای جذب و ترغیب حضور بیشتر و بهتر جوانان و نوجوانان توسط ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود.

در مرحله استانی این جشنواره قرآنی 338 نفر شرکت کردند که 103 نفر از متسابقین خواهران و 235 نفر را برادران تشکیل می دهند.

داوری این دوره را در بخش برادران یوسف قنبری، سیدرضا حسینی، محمدامین نجفی، کاظم نصیری و حسن سلیمانی و بخش خواهران را احمدی فرد، محمدی و خسروی برعهده دارند.

 سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان با هدف کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون های فرهنگی و هنری در قالب ایجاد رقابت سالم، ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه مند به فعالیت های قرآنی، ترغیب و تشویق مدیران کانون ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال قرآنی و ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان در مسابقات اوقاف و سایر مسابقات ملی و بین المللی از جمله اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» است.

استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخش فعالیت های قرآنی در کانون های مساجد و آشنایی بیش ازپیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های مساجد و استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی جهت تقویت بخشی فعالیت های قرآنی در کانون های مساجد از دیگر اهداف برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان» اعلام شده است.

این مسابقات در ۲ گروه سنی هفت تا ۱۶ سال و ۱۶ تا ۳۰ سال و در ۲ بخش خواهران و برادران و در رشته های حفظ کل و قرائت «تحقیق» برای گروه سنی ۱۶ تا ۳۰ و رشته های قرائت «ترتیل»، حفظ جزء ۳۰، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز برای گروه سنی هفت تا ۱۶ سال برگزار می شود.

مسابقات فعالان قرآنی زیر 16 سال روز پنج شنبه ویژه خواهران(فرهنگسرای کوثر) و برادران(دانشگاه علمی و کاربردی) و مسابقات فعالان قرآنی بالای 16 سال روز جمعه در نوبت صبح ویژه خواهران و نوبت بعدازظهر ویژه برادران در فرهنگسرای کوثر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.