گونه جدیدی خفاش با نام خفاش نعل اسبی کوچک در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب دزفول کشف و ثبت شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: گونه جدیدی از خانواده خفاش‌ها برای نخستین بار در استان خوزستان و دزفول کشف و ثبت شد.

به گزارش جماران، رضا قپانچی‌پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیرو پایش و شناسایی حیات وحش منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب دزفول، محیطبان حسن بهداروندی همراه با همیار علاقه مند محیط زیست افشین موسی زاده موفق به شناسایی و ثبت گونه جدیدی خفاش با نام خفاش نعل اسبی کوچک شدند.

وی شناسایی گونه‌های حیات وحش در جهت اجرای برنامه حفاظتی را مهم دانست و گفت: اکوسیستم زنجیره‌ای به هم پیوسته با اولویت انسان بوده که حیات بشر همواره متاثر از آن است لذا حفاظت از حیات وحش به مثابه حفاظت از انسان‌ها خواهد بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول اظهارداشت: گونه شناسایی شده که در استان خوزستان برای نخستین بار در شهرستان دزفول ثبت شده از زیر راسته خفاش‌های کوچک و خانواده نعل اسبی است که به دلیل شکل خاص پوزه آن با این نام خوانده می‌شود.

این گونه عمدتا از پشه‌های ریز، بیدها، بال‌توری‌ها و قاب‌بالان تغذیه می‌کند و به دلیل مزاحمت، از بین رفتن زیستگاه‌های زیرزمینی، گسترش کشاورزی، چندپاره شدن زیستگاه و استفاده از آفت‌کش در زمین‌های کشاورزی جمعیت آنها در چند سال اخیر به شدت کاهش یافته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.