اخبار مرتبط

هومن‌ کلانتری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش نظارتی و گشت های بهداشتی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان گتوند افزود:در راستای اجرای مصوبات شورای سلامت و شورای تامین شهرستان مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی غیر ضروری برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹‌، پیرو بازرسی های بهداشتی تیم نظارت، این  واحدهای صنفی متخلف و تهدید کننده سلامت عموم مردم طبق اظهارنظر کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای توسط پلیس اماکن عمومی پلمب شد.

وی ادامه داد:متصدیان این واحدها برای برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گتوند در پایان هشدار داد: به افرادی که بخواهند سلامت شهروندان را تهدید کنند با جدیت و به صورت قانونی برخورد می شود.

به گزارش ایرنا، دوم فرودین ماه سه واحد صنفی متخلف بهداشتی تهدید کننده سلامت عمومی در مناطق مختلف  شهرستان گتوند پلمب شد.

سوم فروردین ماه نیز یک باشگاه بدنسازی در یکی از روستاهای بخش عقیلی گتوند به علت فعالیت غیرقانونی در زمان شیوع ویروس کرونا پلمب شد.

به گزارش ایرنا، اعمال محدودیت در بازارها، اماکن، جاده های ورودی و خیابان های شهرستان گتوند از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا آغاز شده و این محدودیت ها ادامه دارد.

عملیات ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی، معابر و خیابان ها، مساجد و دیگر مناطق پرتردد گتوند از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا به همت و همکاری نیروهای مردمی و گروه های جهادی، فرمانداری، سپاه و بسیج، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها، بخشداری ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دیگر ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام، و این عملیات شبانه روز و به صورت مستمر در حال اجرا است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نتیجه آزمایش چهار بیمار در نقاط مختلف شهرستان گتوند به کرونا مثبت اعلام شده که ۲ نفر از این افراد در بیمارستان بزرگ دزفول فوت کردند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در خانه بمانند و سفرهای درون و برون شهری را بسیار محدود کنند و در ایام تعطیلات نوروزی به پویش"در خانه بمانیم" بپیوندند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.