به گزارش ایرنا، مسعود خلیلی چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات سوارکاری خوزستان با بیان اینکه سوارکاری یک رشته با پایه اقتصادی محسوب می‌شود،اظهار داشت: بر همین اساس دغدغه‌های اقتصادی همواره بر این رشته نیز تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان در زمره استان های فعال کشور در امر سوارکاری است، گفت: باشگاه داری در رشته سوارکاری و برگزاری مسابقات مختلف کورس و استقامت در استان، ماحصل تلاش همه فعالان این بخش است.

رییس فدراسیون سوارکاری ایران با بیان اینکه از رییس جدید انتظار است تحول جدیدی در این رشته ورزشی برقرار کند، افزود: امروز بیش از هر چیز بروز حواشی، ورزش را دچار مشکل کرده و انرژی زیادی نیز صرف این حواشی می‌شود.

خلیلی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد باشگاه‌های فعال سوارکاری و همچنین هم افزایی و استفاده از ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف موجب پویایی این رشته می‌شود، گفت: ۱۳ رشته مختلف در فدراسیون سوارکاری فعالیت دارند و هیات خوزستان نیز باید تلاش خود را برای فعال کردن برخی از این رشته ها انجام دهد.

وی با بیان اینکه چندی پیش در مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره که در استان البرز برگزار شد در بخش تیمی به مقام قهرمانی رسیدیم گفت: این رقابت ها با حضور ۶۴ شرکت کننده از ۲۳ کشور جهان برگزار شد که ورزشکارن ما عملکرد بسیار درخشانی داشتند.

رییس فدراسیون سوارکاری گفت: از آنجا که ما در رشته هنرهای رزمی سواره در جهان صاحب عنوان هستیم امیدواریم هیات استان فعالیت خود را به خوبی در این رشته دنبال کند.

وی با بیان اینکه خوزستان با وجود چهار هزار اسب اصیل عرب یکی از نقاط پرورش دهنده اسب در کشور به شمار می رود که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است گفت: وجود و پرورش اسب علاوه بر ورزش یک صنعت بوده که باعث درآمدزایی خوبی می‌شود.

خلیلی ادامه داد: بی‌شک در پرتو صنعت پرورش اسب وضعیت اقتصادی خانوارها بالاتر رفته و بسیاری از جوانان هم می‌توانند با سوارکاری سرگرم شوند.   

در ادامه ابراهیم نصیری معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان نیز گفت: تخلفات اخلاقی و مالی، خطوط قرمز اداره‌ کل ورزش و جوانان استان است لذا از  رییس جدید هیات سوارکاری خوزستان تقاضا داریم که به این موارد توجه ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه برنامه مداری در کنار اقدام و عمل باید در دستور کار هیات های ورزشی استان قرار گیرد گفت: برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در خوزستان برای رونق این رشته در استان و کشور بسیار مفید است لذا اداره کل ورزش و جوانان استان در کنار رشته سوارکاری خوزستان بوده و فراتر از حد ممکن کمک می کند.  

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: ‌ اداره‌ کل ورش خوزستان موظف به کمک به هیات‌ها است نه اینکه از صفر تا صد منابع مالی آن‌ها را تامین کند و این موضوع در آیین‌نامه نیز آمده است. کمک ما با توجه به میزان اقدام و عمل هیات‌ها است.

وی افزود: مسئولیت اعضای مجامع تنها رای دادن نیست بلکه انتظار داریم اگر رییس هیاتی خوب کار نکرد، این موضوع را به گوش فدراسیون و اداره کل برسانند. بی شک مجامع هیات ها این قدرت را دارند که در صورت عملکرد نامناسب، حتی رییس هیات را استیضاح کند.

مجمع انتخاب رییس هیات سوارکاری خوزستان روز چهارشنبه برگزار و حسین برون با ۱۳ رای برای چهار سال هدایت هیات سوارکاری خوزستان را برعهده گرفت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.