حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فرد شامگاه یکشنبه در آیین گرامیداشت چهارمین سالگرد شهدای حله در تالار مهتاب اهواز با تاکید بر این که شیعه در همه زمان ها هزینه داده است  خاطرنشان کرد: شیعه برای این که به مقام عالی که همان حکومت جهانی امام عصر است باید عزیزترینش را از دست بدهد همانطور که امام حسین (ع) ۷۲ تن از بهترینهایش را داد.

وی گفت: وقتی سید الشهدا از مدینه حرکت کرد قطعا هدف از این حرکت و نهضت ایشان تشکیل حکومت نبود چراکه هیچ تحلیلگری به این نتیجه نمی رسد که کاروانی محدود با تجهیزات بسیار بسیط و ساده در مقابل حکومت تا دندان مسلح آن روز  که خود را برای جنگ آماده کرده بود برود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان توضیح داد: وجود سیدالشهدا حادثه ای را رقم زد که آن حادثه  بستر و زمینه حکومت جهانی وجود امام عصر را فراهم کرد.

وی  با اشاره به پیوند شگفت انگیز قلبها در اربعین اباعبدالله الحسین (ع) تصریح کرد: تمام دشمنان برای اینکه حضور گسترده شیعیان عالم را در روزهای اربعین نداشته باشیم تلاش کردند اما به نتیجه نرسیدند.

موسوی فرد با اشاره به روایت مختلف در باب زیارت امام حسین (ع) گفت: هرگامی که با معرفت واخلاص در مسیر اباعبدالله حسین  برداشته شود ثواب یک حج بیت الله الحرام را دارد، البته این بدان معنی نیست که حج در پیشگاه خداوند ارزش ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: همه دشمنان تلاش کردند اربعین را کمرنگ جلوه بدهند و با انفجارهای گوناگون این مسیر را خلوت کنند اما نه تنها کمرنگ نشد بلکه اکنون پرشورتر و با حضور مشتاقان بیشتری از سراسر دنیا برگزار می شود.

مکتبی به نام شهدای حله

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: شهدای ما از آغاز انقلاب تا امروز شهدایی مکتبی بوده اند مثلا مکتب شهدا انقلاب، مکتب شهدای دفاع مقدس، مکتب شهدای محراب یا مکتب شهدای مدافع حرم.
محمد جوروند ادامه داد: شهدای حله نیز چون دیگر شهدای انقلاب اسلامی ایران مکتبی را به نام خود ثبت کرده اند که مکتب شهدای حله نام دارد.

وی بیان کرد:  گرامیداشت یاد شهدای حله تحکیم این اندیشه است تا یاد و نام شهدایی که به عشق ابا عبدالله(ع) مسیری را طی کردند و به معراج آسمانی دست یافتند تثبیت شود.

این آیین با تجلیل از خانواده شهدای حله و شعرخوانی چند تن از شاعران خوزستانی در باب این شهدا به پایان رسید.

به گزارش ایرنا پنجم  آذر سال ۹۵  طی یک حادثه تروریستی اتوبوس زائران اربعین حسینی ایرانی در یک پمپ بنزین در عراق منفجر  شد که  بیش از ۸۰ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند. بیشتر این شهدا زن و از زائران استان خوزستان بودند.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.