محمد مطرودی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۳۰ درصد مزارع شالی خرمشهر در باد و باران اخیر خسارت دیده است، گفت: امسال چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی مناطق حفارشرقی، شلمچه و غرب کارون خرمشهر زیر کشت برنج رفت.

وی شمار بهره برداران شالیکار خرمشهر را ۲۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: متاسفانه هیچ کدام از شالیکاران مزارع خود را بیمه نکرده اند.

به گزارش ایرنا برداشت شلتوک از نوع محلی عنبربو پاکوتاه از اراضی کشاورزی غرب کارون، شلمچه و حفار شرقی خرمشهر از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

 طبق برآورد انجام شده خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال به بخش کشاورزی، راه ، عمران شهری و آبفای روستایی و شهری خرمشهر ۳۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان ۱۳۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی و آبگرفتگی مزارع، کانال‌ها و مابقی مربوط به بخش عمران شهری و روستایی، راه و مسکن روستایی شهرستان خرمشهر است.

در این راستا تنها در بخش کشاورزی ۵۰۰ کشاورز اعلام خسارت کردند، ۴۰۰ پرونده تشکیل شده، ۱۲۰ پرونده در کارگروه شهرستان بررسی و از این تعداد ۷۵ پرونده به کارگروه استان ارسال شده است.

۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در شهرستان خرمشهر وجود دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.