سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه یکشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این سوگواره که برای نخستین بار در ایذه برگزار شد مداحانی از شهرستان‌های ایذه، مسجدسلیمان، باغملک، اندیکا، لالی و هفتکل حضور داشتند.

سید امین سپهریان افزود: مداحان حاضر در این سوگواره تا پاسی از شب به اجرای سوگینه‌هایی عاشورایی با زبان بختیاری پرداختند و فضای سالن محل برگزاری را با نواهای دلنشین خود، حسینی کردند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه در ادامه با بیان اینکه نخستین دوره این سوگینه مخصوص شهرهای بختیاری‌نشین بود گفت: سعی ما بر این است که دومین دوره این سوگینه، با قوت بیشتر و به عنوان یک ویژه برنامه ملی اجرا شود.

وی هدف از برگزاری این سوگینه را اشاعه فرهنگ عاشورایی و آشنایی نسل جوان با اعتقادات بومی دانست و تصریح کرد: تلاش می‌شود پیوند بین جوانان و فرهنگ و رسوم بومی و دینی محکم‌تر شود، قوم لر همیشه مداحان بزرگی داشته است که باید جوانان ما با آنان آشنایی پیدا کنند.

سوگواره آواها و نواهای عاشورایی به همت اداره ارشاد اسلامی شهرستان ایذه، کانون مساجد شهرستان و اداره کل ارشاد اسلامی شهرستان ایذه برگزار شد.

۹۴۳۴/۶۰۶۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.