اخبار مرتبط

مدیرعامل و تنی چند از مسئولین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از مناطق تابعه شهرستان حمیدیه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، براساس این گزارش و بنا به گفته ی فرماندار شهرستان حمیدیه، این مناطق در جریان سیل فروردین ماه، بیشترین آسیب را دیده بودند و خسارت سیل در برخی از این روستاها به حدی بوده که بخشی از منازل مسکونی مردم دیگر قابل سکونت نیست.

سید امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در خلال این بازدید، گفت: با توجه به گرمای شدید هوا، به درخواست استاندار خوزستان، تعدادی کانکس کولر دار توسط شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تهیه و به مردم این منطقه اهدا شد.

وی که جهت بازدید میدانی از این مناطق و نحوه ی توزیع کمکها به مردم در شهرستان حمیدیه حضور یافته بود، بیان کرد: ما و سایر مدیران مرتبط، شخصا در این منطقه حاضر شدیم تا اگر کمبودی وجود دارد از نزدیک ارزیابی کنیم.

شهیدی نیا افزود: پس از کنترل بحران سیل، در حال حاضر دغدغه ی اصلی، بازسازی روستاهای آسیب دیده است. ما در مجموعه ی شورای راهبردی صنعت پتروشیمی، برنامه ریزی کرده‌ایم که در این زمینه بصورت مشارکتی با کمک واحدهای معین و نهادهای ذیربط، در قالب مسئولیت اجتماعی که بر عهده داریم، بخشی از بازسازی این روستاها و زیرساختهای آنها را بر عهده بگیریم.

فرماندار حمیدیه نیز در این بازدید، ضمن تشکر از کمک های متنوع شرکت  های پتروشیمی به این شهرستان، گفت: توجه استاندار و امدادرسانی های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به شهرستان ما و سایر مناطق سیل زده، جان تازه ای به مردم داد و نمونه ای از این کمکها، کانکس های کولر داری است که در این فصل گرم به مردم اهدا شده اند.

هاشمی ادامه داد: پیش از این، شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی با تامین گونی برای احداث سیل بند، تامین ماشین آلات سنگین، پکیج های بهداشتی، خاروبار خشک و تهیه و توزیع غذای گرم بین مردم، بسته ای کامل و گسترده از کمکها را به مقتضای شرایط در اختیار مردم قرار دادند.

گفتنی است، روستای حمدان سنجه از 15 فروردین سال جاری دچار سیل شد و ارتفاع آب به قدری زیاد بود که متعاقب آن مردم روستا خانه و زندگی خود را ترک کردند. از میان 13 روستای آب گرفته شهرستان حمیدیه، 6 روستا آسیب بیشتری دیدند و روستای حمدان سنجه بیشترین خسارت را دیده است.

WhatsApp Image 2019-06-10 at 3.19.35 AM

WhatsApp Image 2019-06-10 at 3.19.36 AM

WhatsApp Image 2019-06-10 at 3.19.37 AM

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.