مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان گفت: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند و در حال حاضر فقط دو روستا در خوزستان درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبدالله حسینی بندانی در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرستان های سیل زده خوزستان که امروز 29 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند.

وی افزود: در این رابطه بسیاری از روستاها آسیب دیدند و در زمان سیل به صورت 100 درصدی دچار آبگرفتگی شدند و برخی از روستاها نیز در محاصره سیلاب قرار گرفتند و خسارت‌های جدی به آن‌ها وارد شد.

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش‌هایی که انجام گرفته است و همچنین فروکش کردن آب در مناطق استان، فقط دو روستا درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند.

حسینی عنوان کرد: یکی از این روستاها در شهرستان حمیدیه و دیگری در شهرستان شاوور است و امیدواریم تا ظرف مدت دو تا سه روز آینده آب در آن روستاها نیز فروکش کند.

وی با بیان اینکه سیلی که در خوزستان اتفاق افتاد یک سیل فرسایشی بود، ادامه داد: گزارش خسارت‌هایی که به زیرساخت‌ها وارد شده توسط دهیاران رصد و در قالب گزارشی ارائه شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان بیان کرد: در سال 97 با تعاملی که با بنیاد برکت در بحث بیمه منازل روستایی انجام گرفته است، منازل حدود 143 هزار و 503 خانوار روستایی بیمه شد و این کار خوشبختانه باعث شد تا کمک بسیار خوبی برای جبران خسارت‌ها شود.

حسینی ادامه داد: تا به امروز بنیاد برکت حدود 20 میلیارد تومان خسارت را به منازل تحت پوشش بیمه برآورد کرده و در حال پرداخت این خسارت‌ها است.

وی در خصوص بحث حریم رودخانه ها اظهار کرد: باید این موضوع در سطح ملی پیگیری حل و مشخص شود. در این زمینه نیاز است تا بازنگری در خصوص این مساله انجام بگیرد تا بتوان در خصوص جا به جایی  منازل روستایی در حریم رودخانه ها تصمیم گیری کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.