اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مهراب عبدالهی روز دوشنبه در نشست کمیسیون نظارت بر اصناف دزفول در سالن جلسات اتاق اصناف این شهرستان افزود: اصناف دزفول با وجود منصف بودن باید فعال تر و قوی تر عمل کنند.
وی با بیان اینکه دولت، مجلس و حاکمیت به دنبال واگذاری برخی اختیارات دولت به بخش خصوصی هستند، اظهار داشت: قانون این اختیارات را به اصناف و اتحادیه ها داده است که در ساماندهی بازار کمک کنند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول افزود: برخی اتحادیه های دزفول کم کارند و بیشتر انرژی ما صرف رسیدگی به وضعیت آنها می شود لذا ضرب العجل یک ماهه ای به اصناف پوشاک، کیف و کفش و خوار وبار داده شده تا نسبت به ساماندهی وضعیت صنف تحت اختیار خود اقدام کنند در غیر اینصورت با اتحادیه های قوی تر ادغام خواهند شد.
وی افزود: اتحادیه پوشاک قیمت اجناس را که یکی از پایین ترین حقوق شهروندی است، درج نمی کند؛ این مشکل در اتحادیه کیف و کفش و خواروبار نیز وجود دارد و بیشترین تخلفات مربوط به این اتحادیه ها است.
عبدالهی ضمن انتقاد از گرانی بی رویه در بازار گفت: برخی اتحادیه ها به جای مبارزه با گران فروشی درعمل تعطیل شده اند که این موضوع باعث ورود تمام دستگاه های نظارتی شده است.
رئیس اتاق اصناف دزفول نیز اظهار داشت: کمیسیون نظارت در راستای بهبود وضعیت بازار با حضور 12 اداره و با ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول تشکیل می شود.
محمد کاظم خدایی افزود: بازار دزفول 40 اتحادیه با نظارت اتاق اصناف دارد که امیدواریم با همکاری سایر ادارات بتوانیم وضعیت اقتصادی و رکود بازار را بهبود دهیم.
وی با بیان اینکه اتاق اصناف با هشت بازرس تخلفات اصناف از جمله گران فروشی و درج قیمت را رصد می کند، گفت: وضعیت اقتصادی کشور نیز مشکلاتی را برای بازار ایجاد کرده که امید است بتوانیم فشار را از دوش مردم برداریم.
رئیس اتاق اصناف دزفول افزود: اتحادیه های پوشاک، کیف و کفش ‌و خواروبار کم کاری هایی دارند که امیدواریم ساماندهی شوند.
در این نشست درخصوص مشکل صنف مکانیک ساختمان و نظام مهندسی نیز بحث و تبادل نظر شد.
7278/3022
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.