رئیس دانشگاه آزاد خوستان گفت: از ابتدای شروع بحران سیل در کنار مردم خوزستان بودیم و اکنون نیز بیشترین پژوهش ها در مورد سیل را انجام میدهیم و تا مرتفع شدن مشکلات مردم در کنارشان خواهیم ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حجت الاسلام فرج الله براتی شامگاه دوشنبه 23 اردیبهشت ماه در جلسه قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان، اظهار کرد: همزمان با وقوع سیل در استان و به منظور امداد رسانی به مناطق سیل زده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز به عنوان قرارگاه جهادی اصلی و در شهرهای آبادان، سوسنگرد، شادگان، هویزه، شوش، حمیدیه، باوی، شوشتر و کارون قرارگاه های جهادی فرعی ایجاد شدند.

وی افزود: هدف از تشکیل قرارگاه ها، امداد رسانی، شناسایی، رسیدگی، بررسی و در نهایت رفع مشکلات مردم شهرها و روستاهای گرفتار در سیل بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه ۵ آمبولانس برای ارائه خدمات پزشکی در مناطق سیل زده حضور داشتند، تصریح کرد: خدمات پزشکی، دامپزشکی، روانپزشکی، مامایی و روانکاوی  نیز توسط نیروهای جهادی دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان به جهت خدمات رسانی به مردم سیل زده انجام شد.

براتی با تأکید بر اینکه حضور آمبولانس های دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل زده، موجب آرامش مردم می شد، عنوان کرد: علاوه بر توزیع بسته های بهداشتی و مواد غذایی، به صورت مستمر اقلام مورد نیاز و ضروری سیل زدگان تهیه و توسط نیروهای جهادی دانشگاه توزیع شد و این نیروها در امر نظافت مناطق نیز مشارکت داشته‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان، ایجاد ایستگاه‌های سلامت، اسکان مردم سیل‌زده و توزیع اقلام را از جمله اقدامات مهم قرارگاه استان خوزستان، دانست و خاطرنشان کرد: با تلاش مجموعه دانشگاه از ماشین آلات سنگین نیز به جهت پاکسازی مناطق سیل زده استفاده شده است.

وی با اشاره به فعالیت های نیروهای بسیجی دانشگاه، عنوان کرد: اعضای بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و همچنین بسیج کارکنان دانشگاه، به کمک مردم شتافتند و اقدامات خوب و بسیاری در زمینه پاکسازی مناطق، تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان و همچنین ایجاد سیل بند در روستاهای درگیر بحران سیلاب، انجام دادند که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام براتی در پایان با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل پژوهشی در رفع مشکلات پس از بحران سیل، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی اهواز پس از این بیشترین همکاری را در خصوص مسائل پژوهشی با توجه به بحران سیل انجام خواهد داد و تا پایان این بحران در کنار مردم بوده و مشکلات آنان را پیگیری و در حد توان رفع می کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.