به گزارش ایرنا فرهاد اقطار روز شنبه در بازدید از منازل مددجویان مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین شهر اهواز از اجرای نخستین مرحله پویش لبخند مهربانی عیدانه در خوزستان خبر داد و اظهار داشت: خوزستان در بین هشت استان پیش بینی شده جزو اولین استان هایی بود که این پویش در آن اجرایی شد.
وی افزود: پویش لبخند مهربانی عیدانه پس از دو پویش موفق لبخند مهر و لبخند مهربانی زمستانه به منظور تامین بخشی از مایحتاج شب عید مردم مناطق کم برخوردار در این استان اجرایی شد و تا یک ماه در سراسر کشور ادامه دارد.
همچنین غلامرضا صدیق راد مدیر کل بهزیستی خوزستان در آئین افتتاح مرکزگذری سیار کاهش آسیب اعتیاد(موبایل کلینیک) در استان با حضور گفت: به منظور ارتقای سطح دسترسی به خدمات کاهش آسیب برای مصرف کنندگان مواد مخدر و همچنین در راستای اجرای ماده 15 اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام این مرکز تحت نظارت بهزیستی راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: برای تسهیل دسترسی به مصرف کنندگان پرخطر مواد و در جاهایی که جابجایی سریع پاتوق ها وجود دارد این مرکز سیار گزینه ای مناسب خواهد بود.
وی ادامه داد:این مرکز سیارکاهش آسیب  خدماتی از جمله در دسترس قرار دادن سرنگ و سر سوزن، آموزش های مربوط به رفتار جنسی سالم،انجام تست های سریع ایدز و شناسایی موارد مثبت، واکسیناسیون هپاتیت B ،غربالگری علامتی بیماری سل ،ارائه خدمات بهداشتی اولیه مانند پانسمان زخم و ارائه خدمات اولیه حمایتی مانند یک وعده غذای گرم و همچنین ارائه وسایل بهداشتی اولیه شامل شامپو و صابون و توزیع لباس گرم در فصل زمستان را به جامعه هدف ارائه می دهد.
مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: زمان فعالیت مرکز سیار کاهش آسیب  از هشت صبح  تا 10 شب بوده و روزانه حداقل چهار نقطه شهرستان اهواز بازدید و خدمات ارائه می دهد.
اولین نمایشگاه دائمی محصولات مددجویان بهزیستی در فلکه دوم کیانپارس و اولین مرکز گذری سیار کاهش آسیب اعتیاد (تحت عنوان موبایل کلینیک )در اهواز امروز با حضور رئیس دبیرخانه مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان و مدیرکل بهزیستی استان افتتاح شد.
/6002/7152
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.