اخبار مرتبط

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اهواز گفت: حدود ۴۵ تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در اهواز معدوم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، منصور موسوی نسب اظهار داشت: در راستای بازرسی های مستمر کارشناسان دامپزشکی در سال ۹۷ از رستوران ها، آشپزخانه ها و واحدهای صنفی عرضه کننده مواد پروتئینی خام دامی سطح شهر اهواز حدود ۴۵ تن گوشت و آلایش خوراکی غیر قابل مصرف ضبط و پس از طی مراحل قانونی معدوم شد.

وی مبارزه با بیماری های استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی را از وظایف اصلی دامپزشکی برشمرد و افزود: در بخش نظارت بر بهداشت فرآورده های دامی که مستقیما با سلامت مردم در ارتباط است با هرگونه تخلف برخورد قانونی خواهیم کرد که شدت این نظارت ها در ایام نوروز به مراتب بیشتر خواهد شد.

موسوی نسب ادامه داد: هرگونه عرضه گوشت ناسالم و خارج از چرخه کشتار مشمول برخوردهای سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد گردید.

رئیس اداره دامپزشکی اهواز تصریح کرد: یکی از راه های ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خرید و مصرف گوشت کشتار غیرمجاز است‌ و از تمامی شهروندان درخواست داریم که گوشت مورد نیاز خود را از محل های مجاز خریدار کنند .

شایان ذکر است، بازرسان اداره دامپزشکی اهواز در تمام ساعات شبانه روز تلاش خواهند کرد که امنیت غذایی را برای مردم تأمین کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.