اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اهواز ضمن تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی ادامه داد: در روز 22 بهمن ماه، انقلاب اسلامی چهلمین سال پیروزی را پشت سر می گذارد و از آن پس وارد دهه پنجم می شود، چهل سالگی برای انقلاب اسلامی نشانه پویایی و مانایی است.
وی افزود: در این چهل سال اقدامات بزرگی انجام شده و نظام جمهوری اسلامی قله های بسیاری را فتح کرده است و با عنایت الهی این راه همچنان ادامه دارد تا این انقلاب سرانجام به انقلاب حضرت حجت متصل شود.
آیت الله حیدری گفت: امام خمینی (ره) از روز 22 بهمن تعابیر گوناگونی همچون 'پیروزی حق بر باطل'، 'تجلی حکومت الله در روی زمین' و ' آشکار شدن نعمت الهی' داشتند و مقام مظعم رهبری نیز از آن به عنوان اعجاز الهی بر زمین یاد کرده اند.
وی با اشاره به اینکه پشتوانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران عنایات الهی بوده است تصریح کرد: هرگاه خداوند پشتوانه یک ملت باشد هیچ قدرت مستکبری نمی تواند مانع پیشرفت آن ملت و حکومت شود.
امام جمعه موقت اهواز یادآور شد: دشمنان به ویژه آمریکا تصور می کردند با اعمال فشارهای اقتصادی و تحریم ها می توانند سبب دلزدگی مردم از انقلاب شوند درحالی که نمونه چنین رفتارهایی در طول چهل سال گذشته بارها تکرار شده و ملت ایران همواره از ارزش های نظام جمهوری اسلامی کوتاه نیامده اند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: در 19 بهمن سال 1357 همافران ارتش با انقلاب اسلامی بیعت کردند به همین دلیل این روز به نام نیروی هوایی نامگذاری شده است.
آیت الله حیدری خاطر نشان کرد: 21 بهمن ماه روز شکسته شدن حکومت نظامی است که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در روز 22 بهمن ماه شد.
وی در ادامه به بیانیه 12 بندی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا در برجام بدعهدی خود را ثابت کرد و اکنون نیز سران اروپایی با مطرح کردن FATF به دنبال دستیابی به منافع خود هستند اما این امر محقق نخواهد شد.

**لزوم جبران خسارت سیل زدگان خوزستانی
امام جمعه موقت اهواز در بخشی دیگر از خطبه های خود به مساله سیل اخیر در خوزستان اشاره کرد و یادآور شد: در ابتدا از مردم و مسئولان شهرهای مختلف از جمله دشت آزادگان، شوشتر، هویزه و روستاهای اهواز به دلیل همکاری جهت ساخت سیل بندهای تشکر کرد.
وی گفت: ساکنان حواشی رودخانه های دز، کارون و کرخه خواستار لایروبی رودخانه ها توسط سازمان آب و برق خوزستان شد، اگر متولیان سازمان آب و برق به وظیفه خود در لایروبی رودخانه ها عمل می کردند این حجم از خسارت به ساکنان حواشی رودخانه ها وارد نمی شد.
آیت الله حیدری اظهار داشت:خانه های بسیاری خراب و اراضی کشاورزی به زیر آب رفته اند از همین رو انتظار می رود دولت این خسارت های را جبران کند، در سال 95 نیز سیل دیگری در خوزستان به وقوع پیوست اما تاکنون خسارت های آن جبران نشده است.

**حضرت فاطمه (س) نقطه اتصال نبوت و امامت
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رابطه تنگاتنگی میان حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان نماد اهل بیت و مقوله انقلاب اسلامی وجود دارد این رابطه از سویی علت و معلولی است زیرا پیروزی انقلاب اسلامی از برکات اهل بیت است، از سویی دیگر رابطه خادمی و مخدومی می باشد زیرا در طول تاریخ هیچ جریان و حکومتی نتوانسته به اندازه نظام جمهوری اسلامی به اهل بیت خدمت کند.
وی خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) حلقه اتصال نبوت و امامت و یک برهان قاطع برای شیعه محسوب می شود.
9887/6064
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.