سید زین العابدین موسوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه تیراندازی روز گذشته در مراسم یکی از روستاهای آبادان منجر به از دست رفتن جان یک انسان شد.
وی افزود: اینگونه رفتارها خشن و ضد انسانی است که دیگر اجازه تکرار آن از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی داده نخواهد شد.
سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: عشایر عزیز ما نباید تیراندازی در مراسم های مختلف را موجب افتخار بدانند چرا که این رسم غلط بارها جان انسان ها را به خطر انداخته است.
موسوی تصریح کرد: اشخاصی که سلاح غیرمجاز نگهداری می کنند و در مراسم شادی و عزا اقدام به تیراندازی هوایی می کنند باعث ایجاد بی نظمی و وحشت در بین مردم و از بین بردن آرامش شهروندان می شوند و ضروری است تا برخورد جدی با این افراد صورت گیرد.
وی افزود: تیراندازی های مکرر در مجالس که باعث مجروح شدن و یا وقوع قتل می شود، نگرانی های زیادی را برای مردم به وجود آورده است.
سرپرست فرمانداری ویژه آبادان اظهار داشت: عقلا و معتمدان محلی اجازه ندهند با انجام اعمالی نابخردانه بدین صورت خانواده‌های بسیاری از مجلس جشن و شادی راهی مجلس عزا شوند و عزیزان‌شان را از دست دهند.
موسوی گفت: ضعف آگاهی افراد از عواقب استفاده نادرست از سلاح در مراسم های شادی و عزاداری ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.
تیراندازی در مراسم عروسی و عزا در خوزستان بارها منجر به وقوع حوادث ناگوار شده است.
به گزارش ایرنا تیراندازی در مجالس عروسی و عزا، فرهنگ غلطی در استان خوزستان است که به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.
به گفته فرمانده انتظامی آبادان تیراندازی در مجالس شادی و عزا در این شهرستان طی امسال 45 درصد کاهش داشته است.
تاکنون چندین نشست با موضوع پرهیز از رسم غلط تیراندازی در مجالس شادی و عزا با حضور سران و بزرگان طوایف در آبادان برگزار شده است اما این رسم اشتباه همچنان قربانی می گیرد.
7104/6064
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.