** امام جمعه دزفول:قانون منع بکارگیری بازنشستگان خلا مدیریتی را پر می کند
امام جمعه دزفول با اشاره به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان در پست های مدیریتی گفت: این قانون خلا مدیریتی را در کشور پر می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر افزود: باید به ظرفیت های نسل جوان توجه بیشتری صورت گیرد.
وی بیان کرد: در روند اجرای این قانون باید تفکیک قایل شد؛ بین فردی که توانمندی زیادی دارد و مسئولان بالادست خواهان استفاده حداکثری از توان او هستند و فردی که نیازی به ادامه حضور او نیست و جایگزینی وی با فردی جوان زمینه تحول ایجاد می شود، باید تفاوت قایل شد.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به 16 آذر روز دانشجو گفت: این روز نقطه عطفی در تاریخ ایران است.
وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی همواره در مسیر مبارره با استبداد حرکت کرده است، افزود: دانشجویان باید در کنار کسب علم و دانش صداقت و تقوا را نیز سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی نقش آفرینی در گفتمان انقلاب اسلامی، افزایش بصیرت و داشتن مواضع سیاسی به هنگام را از ماموریت های جنبش دانشجویی دانست و گفت: دانشجویان باید فساد ستیزی و میدان داری در جنبش نرم افزاری را مدنظر قرار دهند.
وی با اشاره به ناکامی دشمنان در جنگ نرم ضد ایران ادامه داد:ناکامی های فراوان استکبار باعث دروغ پردازی آنها ضد ایران شده که نشان از استیصال آنها است.
امام جمعه دزفول افزود: ایران عامل ثبات در عراق است ولی کاخ سفید با توجه به تحمل شکست های فراوان تلاش دارد این موضوع را وارونه جلوه دهد.
وی در ادامه رد قطعنامه ضد فلسطینی اخیر در سازمان ملل با اکثریت آرا را یک پیروزی برای جبهه مقاومت دانست.
حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن دستاوردهای انقلاب اسلامی را کمرنگ و مشکلات را برجسته می کند.
وی عملکرد ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را درخشان توصیف کرد و افزود: پیش از پیروزی انقلاب خبری از پیشرفت نبود حال آنکه اکنون ایران دستاوردهای زیادی نظیر توسعه راه ها، بنادر، ناوگان دریایی، پالایشگاه و غیره دارد.
امام جمعه دزفول گفت:دشمن هراس دارد ایران با این پیشرفت های روز افزون به یک الگو در جهان تبدیل شود.
وی همچنین با اشاره به کنفرانس صلح یمن بیان کرد:دشمنان وقتی نتوانستند در جنگ چهار ساله موفقیتی کسب کنند اکنون به دنبال صلح هستند که باید مجاهدان یمنی مراقب باشند فریب آنها را نخورند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در خصوص کسب مجوز استخدامی در آموزش و پرورش دزفول نیز گفت: این استخدامی باید طبق ضوابط انجام شود و هیچ کس حق پارتی بازی در آن ندارد.
3022/ 6037
***
امام جمعه آبادان:دانشجویان در بالا بردن سطح آگاهی جامعه تاثیرگذارند
امام جمعه آبادان گفت: دانشجویان در گسترش بصیرت و بالا بردن سطح آگاهی جامعه در کنار حوزه علمیه نقش موثری ایفا می کنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در مصلای آبادان، 16آذر روز دانشجو را روز مقاومت، ایستادگی و استکبارستیزی بیان کرد و گفت: دانشجویان یک تحلیل صحیح سیاسی از وضعیت کنونی کشور دارند و جایی که به موضع گیری نیاز دارد به عنوان افسران جنبش نرم به موقع اعلام موضع می کنند و این ویژگی جنبش دانشجویی است.
وی روحیه انقلابی و انقلابی گری و با برنامه حرکت کردن، پایبند به مبانی و ارزش های انقلاب اسلامی را از ویژگی های دانشجویان انقلابی بیان کرد و افزود: دانشجویان فساد ستیز و مطالبه گر عدالت هستند و هر جایی که ناعدالتی باشد وارد صحنه می شوند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور با بیان اینکه دانشجویان میدان دار جنبش نرم افزاری امروز جامعه هستند بیان کرد: نفوذ دشمن برای از کار انداختن جنبش دانشجویی در دانشگاه ها از ترفندهای دشمن است و دشمن تلاش می کند تحلیل صحیح سیاسی را از دانشجو گرفته و تحلیل سطحی نگری را جایگزین کند.
وی در ادامه گفت: دشمن می خواهد محور علمی دانشگاه ها را با همین سطحی نگری و نبود توجه به اولویت ها از دانشجویان بگیرد و فضای معنوی دانشگاه ها را از بین ببرد و با این کار دانشجویان را از آرمان های انقلاب اسلامی دور کند.
امام جمعه آبادان در ادامه بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قرارگاه مقدم فرهنگی است و اگر بنا است کار فرهنگی در نظام مقدس اسلامی انجام دهیم باید درجهت گسترش نفوذ فرهنگ اسلامی در جامعه، در دانشگاه ها و مراکز آموزشی برنامه ریزی کرد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور، با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس نماز گفت: یکی از فرازهای مهم خطاب رهبر به همه جامعه،مزین کردن نمازخانه ها در مدارس و مراکز آموزشی است.
وی افزود:به تعبیر حضرت آقا ستون فقرات دین نماز است و ترویج فرهنگ نماز خوانی در مدارس بهترین راه تربیتی است.
امام جمعه آبادان گفت: درجامعه ای که مورد هدف تهاجم فرهنگی است و تمام برنامه ریزی دشمن گرفتن معنویت و به انحراف کشیدن ذهن جوانان است، بهترین راه تربیتی مساله نماز است.
حجت الاسلام ابراهیم پور همچنین با اشاره به برنامه 2030 بیان کرد:برخی به دنبال اجرای برنامه ضد فرهنگی غرب موسوم به 2030 که برای انحراف جوانان تدوین شده هستند.
وی در ادامه خطبه ها بیان کرد: 9ماه از سال شعار تولید ملی و حمایت کالای ایرانی گذشته است ، مسئولان به مردم گزارش دهند که چقدر واحدهای تولیدی راه اندازی شده، چقدر اشتغال ایجاد شده و چقدر از مشکلات مردم را رفع کردید؟
وی افزود: تاکنون چقدر در جامعه فرهنگ سازی شده که مردم حس مسئولیت در برابر حمایت از کالای ایرانی پیدا کنند.
7100/ 6037
***
** امام جمعه اندیمشک: غربگرایی آفت جریان های دانشجویی است
امام جمعه اندیمشک گفت: غربگرایی آفت جریان های دانشجویی است و دشمن تلاش می کند با انحراف فکری دانشجویان بستر این موضوع را فراهم کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک با گرامیداشت روز دانشجو و با تشریح نقش دانشجویان و جوانان در دوران انقلاب اسلامی افزود:دانشجویان ما باید نسبت به این اهداف و تلاش دشمن هوشیار و آگاه باشند.
وی گفت:خاصیت اصلی جریان های دانشجویی ضد سلطه بودن و استکبار ستیزی آنها است و آنها با تکیه بر این ویژگی دستاوردهای خوبی داشته اند.
امام جمعه اندیمشک افزود:جنبش های دانشجویی نقش آفرینی خوبی در گفتمان اسلام و انقلاب داشته اند و امروز نیز این نقش دانشجویان باید پررنگ تر باشد.
وی گفت:این نقش در عرصه جنگ نرم دشمن و توطئه های همه جانبه آنها می تواند بسیار اثرگذار باشد.
حجت الاسلام حسینی نوری در ادامه بیان کرد: گام های اقتصادی خوبی در سطح کشور در هفته های اخیر برداشته شده و می توانیم با هوشیاری مسئولان و حمایت مردم در برابر فشار و جنگ اقتصادی دشمن موفق باشیم.
وی همچنین بر ضرورت توجه به نماز تاکید کرد و افزود:ترغیب دانش آموزان به نماز در سطح مدارس از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با اجرای برنامه های تشویقی این موضوع بیش از همیشه نهادینه گردد.
وی همچنین قانون منع بکارگیری بازنشستگان را فرصتی برای استفاده بهتر از ظرفیت جوانان و اشتغالزایی بیان کرد.
7281/ 6037
***
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.