به گزارش ایرنا، علی اکبری پنجشنبه در نشست هم اندیشی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد: متاسفانه در کشور و نیز در مجلس شورای اسلامی، نگاه سخت و منفی نسبت به تغییر کاربری زمین های کشاورزی ایجاد شده است و هر زمان که صحبت از تغییر کاربری می شود، ذهن به تخریب و یا سوء استفاده ها معطوف می شود.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالی است که ساخت و ساز در زمین های کشاورزی نه تنها به معنای تخریب این عرصه ها نیست بلکه اقدامی برای حفظ و صیانت از کشاورزی است.
وی تصریح کرد: وقتی ساخت و سازی در عرصه کشاورزی انجام می شود، سرمایه ای در خدمت حفاظت از کشاورزی قرار می گیرد و مشاهده شده است که افراد با ساخت خانه ای در عرصه کشاورزی، در حفاظت از زمین های کشاورزی تلاش کرده و حتی با تانکر و به صورت سیار باغ را حفاظت کرده اما در جای دیگر به علت های مختلف زمین های کشاورزی رها شده است.
وی افزود: باید نگاه ها به قانون حفظ زمین های کشاورزی تغییر یابد و ما نیز تلاش داریم تا در کمیسیون کشاورزی و مجلس شورای اسلامی این نگاه اصلاح شود.

* بیمه بخش کشاورزی ناقص است
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود از ضعف خدمات بیمه ای به بیمه گذاران بخش کشاورزی گلایه کرد و گفت: باید بیمه بخش کشاورزی مطالعه شود و ضعف های آن شناسایی شود زیرا اکنون بیمه که به نام بیمه محصولات کشاورزی است، ناقص است و با مشکلات روبه رو است.

* نگذاریم خاطره تاخیر در پرداخت وجوه گندم کاران تکرار شود
اکبری درباره پرداخت وجوه گندم کاران اظهار کرد: نباید در پرداخت وجوه گندم کاران تاخیر ایجاد شود و خاطره های تلخ سال گذشته تکرار شود.
وی افزود: باید در این باره تلاش شود پول گندم کاران به موقع تزریق شود تا سبب گلایه این تولید کنندگان نشود.
*نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan ، کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd و صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی هم در اینستاگرام ttps://www.instagram.com/irnabojnurd است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی ** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.