رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزاری مراسم های عروسی بعد از اتمام ماه صفر را از نگرانی و دغدغه های مسئولین بهداشتی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از وجود نگرانی و دغدغه برای برگزاری مراسم های عروسی بعد از اتمام ماه محرم و صفر در این استان خبر داد.

به گزارش جماران، دکتر سید احمد هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تعداد موارد بستری مبتلا به ویروس کرونا در این استان کاهش نیافته است، گفت: نگران از آن هستیم که بعد از اتمام ماه محرم و صفر مراسم هایی همچون مراسم عروسی برگزار و وضعیت از وضع موجود بدتر شود.

وی افزود: همچنان بر استفاده از ماسک، جلوگیری از حضور در مراسم و تجمعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید داریم.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر به موارد مذکور توجه نشود مجبور هستیم تا محدودیت هایی که در استان هایی همچون تهران اعمال شده در این استان نیز اعمال کنیم.

به گفته وی هنوز تعداد موارد بستری در خراسان شمالی بالای ۲۳۰ نفر است و تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری طی دو هفته اخیر در استان کاهش یافته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی هفته گذشته نظارت و بازدیدها به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزایش یافته است، ادامه داد: با تعدادی از موارد که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند، برخورد شده است و این بازدید و نظارت ها طی این هفته نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ابتلا به ویروس کرونا در این استان به صورت خانوادگی شده است، تصریح کرد: تعداد موارد بدحال مبتلا به ویروس کرونا به بیمارستان های استان نشان دهنده آن است که ویروس در سطح جامعه در حال چرخش است و این چرخش متاسفانه خانوادگی شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.