امین فلاح روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار است ۱۷ مدرسه سنگی استان برچیده شود که هفت مدرسه به صورت صنعتی اجرا می شود و اکنون پنج باب از این تعداد، آماده شده است.

وی با بیان اینکه باقی مدارس به صورت نیمه صنعتی اجرا می شود، افزود: ساخت ۱۱ باب مدرسه جایگزین دیگر نیز ۸۰ درصد پیشرفت دارد و مدرسه ۶ کلاسه روستای رویین اسفراین نیز که به صورت اسکلت بتنی و در ۲ طبقه اجرا می شود که البته تا سال آینده به پایان می رسد.

فلاح درباره سررسیدن مهلت تعیین شده برای برچیدن مدارس سنگی استان، گفت: اجرای هر مدرسه دست کم چهار ماه زمان نیاز دارد، در این زمینه تخریب و تحویل مدارس تا اوایل مهرماه امسال طول کشید و با تاخیر وارد مرحله اجرایی شدیم و علاوه بر آن، دریافت مجوز بر و کف هم زمانبر بود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی افزود: برچیدن ۱۷ مدرسه سنگی، ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تامین و پرداخت ۷۰ درصد از این رقم توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تعهد شده است.  

بر اساس این گزارش، در خراسان شمالی، ۱۶۰ مدرسه با ۸۰۱ کلاس درس تخریبی و ۶۸۶ مدرسه با سه هزار و ۶۸۴ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است.  

۷۰۰ فضای آموزشی استان با ۲ هزار و ۹۲۳ کلاس درس مستحکم است، که بر این اساس ۳۹ درصد مدارس خراسان شمالی مستحکم، ۵۰ درصد از این فضاها نیازمند مقاوم سازی و ۱۱ درصد هم تخریبی است.

۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.