اخبار مرتبط

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته این استان، دست کم به ساخت حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارد.

جواد عمادیان فر افزود: در مرحله نخست طرح اقدام ملی، ساخت پنج هزار و ۴۶۰ واحد مسکونی در پنج شهر استان مورد تایید قرار گرفته که پنج هزار واحد از این تعداد در شهر بجنورد ساخته خواهد شد و ۱۸۰ واحد نیز در شیروان، ۱۶۰ واحد در اسفراین، ۶۰ واحد در جاجرم و ۶۰ واحد در گرمه اجرا می شود.

وی گفت: طرح مسکن ملی شامل متقاضیان متاهلی می شود که پیش از این از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات یارانه دار استفاده نکرده و پنج سال سابقه سکونت در شهر مربوط به تقاضای ساخت مسکن را داشته باشند.

عمادیان فر گفت: متقاضیان باید توانایی تامین هزینه ساخت مسکن را در سایت مربوط، ثبت و خوداظهاری کنند و علاوه بر آن باید نسبت به سپرده گذاری به میزان ۳۰۰ میلیون ریال در بانک مسکن اقدام کنند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: سپرده گذاری مبلغ مزبور در بانک، به منظور کسب اطمینان از توانایی متقاضی صورت می گیرد.

وی سقف تسهیلات طرح اقدام ملی را ۷۵۰ میلیون تا یک میلیارد ریال و نرخ سود بازپرداخت آنرا ۱۸ درصد عنوان کرد و افزود: زنان خودسرپرست بالای ۳۵ سال نیز می توانند در این طرح نام نویسی کنند.

به گفته معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی، دوره ساخت در این طرح، حداکثر ۲ سال و دوره بازپرداخت ۱۰ ساله است که پرداخت اقساط در پایان دوره ساخت آغاز می شود.

بر اساس این گزارش، متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می توانند از امروز - شنبه- با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط نام نویسی را مطالعه کنند.

وزارت راه و شهرسازی، طرح اقدام ملی تامین مسکن را در سطح ۱۰ استان کشور آغاز کرده است که خراسان شمالی یکی از آنها است.    

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.